Životní sezona vynesla Černému vysněné angažmá. Z Twente přestoupil do Wolfsburgu

Přidat na Seznam.cz

Mluvilo se o tom poslední týdny a dnes se to potvrdilo. Fotbalový reprezentant Václav Černý přestupuje z Twente Enschede do Wolfsburgu. Pětadvacetiletý záložník podepsal v německém klubu čtyřletou smlouvu.

Přestup do prestižní evropské ligy je zasloužený, protože odchovanec příbramského klubu zažil životní sezonu. V nizozemské lize odehrál 36 zápasů, v kterých vsítil 14 branek a na dalších třináct přihrál. Jako třešničku k právě skončené sezoně přidal dva důležité góly v reprezentačním zápase na Faerských Ostrovech.

„Jsme rádi, že si Václav vybral Wolfsburg. Je to velmi nebezpečný hráč, který v Enschede předvedl své kvality a je daleko od konce svého vývoje. Věříme, že ve Wolfsburgu udělá další krok v kariéře a bude důležitou posilou naší ofenzivy,“ řekl sportovní ředitel Wolfsburgu Sebastian Schindzielorz.

Černý dosud působil jen v Nizozemí. Z Příbrami si to už v 16 letech zamířil do slavného Ajaxu. Po absolvování tamější mládežnické akademie nastoupil ve své plnoletosti k prvnímu zápasu za dospělý A-tým. Což je zajímavé, své první utkání za Ajax v rámci evropských pohárů odehrál proti Jablonci. Bohužel vysněné angažmá mu zhatily velké zdravotní problémy, přetrhl si přední zkřížený vaz v koleni a musel na operaci. Pořádnou šanci pak už v amsterdamském klubu nedostával, a proto se rozhodl pro přestup do Utrechtu. Zde vydržel rok a následovalo nejdříve hostování v Twente, poté přestup. I zde však Černého trápily problémy s kolenem, které ho vyřadily na devět (!) měsíců z fotbalového kolotoče. Šikovného záložníka to však nijak nesrazilo na (bolavá) kolena a odměnou mu je nyní angažmá ve Wolfsburgu.

Nemůžu se dočkat, až to konečně začne. Bundesliga je jednou z nejlepších soutěží na světě. Vždycky jsem si ji chtěl zahrát a mám velkou radost, že budu oblékat dres Wolfsburgu,“ prohlásil Černý.

Zdroj: redakce, vfl-wolfsburg.de , fctwente.nl