Získal jako hráč titul se Slavií, jako asistent s Třincem. Aleš Krátoška teď šéfuje hokeji v Táboře

Přidat na Seznam.cz

V minulé sezoně se podílel hokejový trenér Aleš Krátoška na extraligovém titulu Třince v roli jednoho z asistentů tehdejšího hlavního kouče Václava Varadi. V létě se stal Krátoška generálním manažerem HC Tábor, účastníka druhé ligy, ale počátkem prosince se postavil na střídačku téhož týmu jako trenér místo odvolaných koučů Radka Bělohlava a Zdeňka Kutláka.

Během hráčské kariéry prošel někdejší útočník Aleš Krátoška (na snímku z doby jeho působení v Hradci Králové) pěti extraligovými kluby (se Slavií Praha získal mistrovský titul), působil i ve třech zahraničních ligách. S trénováním začal u mládeže, pohyboval se i u juniorské reprezentace a po angažmá v Mountfieldu Hradec Králové v nejvyšší soutěži zamířil do Třince. Nyní je znovu v domovských jižních Čechách.

Když v roce 2018 přišel do Hradce Králové, zavzpomínal na svoje začátky ve vrcholovém hokeji.

Pocházím z Tábora, ale do extraligy jsem naskočil ve Vítkovicích. Prožil jsem tam tři úplně nádherné roky. Byli jsme druzí a třetí. Trénoval nás Vladimír Vůjtek starší, pan Svozil byl asistentem. Měli jsme silný a dobrý tým – v bráně Martin Prusek, hvězdy David Moravec, Roman Šimíček, byli tam i další špičkoví hráči,“ vybavil si okamžitě.

A pak odešel do Finska, aby se se postupně vrátil do extraligy.

V pětadvaceti letech jsem přestoupil do Pori, další rok jsem strávil v Lahti a následovala Plzeň. V sezóně 2002/2003 jsem byl u prvního historického titulu pražské Slavie. Z toho jsem měl největší radost po boku spoluhráčů jako byli Pepa Beránek, Petr Kadlec, Honza Hejda, Michal Sup, Radek Duda, Milan Antoš, David Hruška, ale i Pavel Kolařík a Honza Novák. Byl jsem i v Karlových Varech a Českých Budějovicích. Okusil jsem rovněž Trondheim v Norsku s českým trenérem Hajduškem a končil jsem v německém Landshutu. To už se trošku v tehdejších pětatřiceti letech ozývalo zdravíčko,“ líčí Krátoška.

A vysvětlil, co předcházelo jeho trenérskému přesunu do extraligy.

Když jsem přišel do Hradce Králové, nebyla tam extraligová juniorka. Dostal jsem za úkol postoupit, což se podařilo. Záhy jsme v ní skončili dokonce na čtvrtém místě. Zažil jsem i vzestup současného reprezentačního beka Filipa Hronka, působícího v NHL. Přesun k extraligovému týmu dospělých v Hradci jsem bral jako kontinuitu. Šéfa u mládeže dělal Tomáš Martinec, jenž se pak z asistenta stal hlavním trenérem áčka. Nad jeho nabídkou jsem tehdy neváhal ani sekundu,“ přibližuje.

Krátoška se během ročního angažmá v Třinci snažil využít i poznatky z reprezentačního úseku mládeže.

V jedné z minulých sezon jsem byl společně s Milošem Říhou mladším asistentem trenéra Václava Varadi u reprezentační devatenáctky. Byla to velmi dobrá zkušenost. Ta se mi hodila i loni, když jsem byl s Varaďou na třinecké střídačce,“ svěřil se nynější táborský generální manažer a trenér.