Ženské mistrovství světa ve fotbale 2023: Hostitelská Austrálie postupuje do čtvrtfinále

Přidat na Seznam.cz

Austrálie vyhrála poslední 16. zápas Světového poháru na domácí půdě ve velkém stylu. Při vítězství 2:0 nad Dánskem podaly Australanky po počátečních potížích působivý výkon, který dává domácím naději na víc.

Australské fotbalistky mohou na domácím mistrovství světa dál snít o titulu. Australanky porazily v 16. kole Dánsko 2:0 (1:0) a popáté na mistrovství světa postoupily do čtvrtfinále. Skandinávky naopak pokračovaly ve svém dlouhém půstu na turnajích mistrovství světa, naposledy se mezi nejlepších osm dostaly v roce 1995.

Caitlin Foordová poslala Austrálii v Sydney do vedení ještě před přestávkou, Hayley Rasová přidala ve druhé části. Spolufavoritky turnaje se nyní ve čtvrtfinále utkají v sobotus Francií, nebo překvapením turnaje Marokem, které se v úterý střetne s posledním šestnáctým týmem. Na posledním mistrovství světa Australanky vypadly v prvním vyřazovacím kole s Norskem.

Po slavnostním vítězství 4:0 nad Kanadou na konci úvodního kola se Australané v 16. kole trápili a jejich nervozita byla hmatatelná. První nebezpečné góly padly do branky Dánska, Rikke Marie Madsenová a Pernille Harderová neuspěly. Pak Austrálie bleskově přepnula na vyšší rychlostní stupeň a po vysněné přihrávce Mary Fowlerové skórovala Foordová přes nohy brankářky Lene Christensenové.

Po změně stran převzaly Australanky lepší kontrolu nad zápasem. Občas se míč pěkně pohyboval v jejich řadách, ale hlavní nebezpečí hrozilo z proměňování akcí prostřednictvím pohotové Foordové. Po její přihrávce neuspěla patou Emily van Egmondová a o chvíli později po přihrávce od van Egmondové zakončila Rasová přízemní střelou do rohu.

Zdroj: web.de, redakčně upraveno