Ženská noc v UFC. Grassová a Ševčenková se utkají o titul

Přidat na Seznam.cz

T-Mobile aréna v americkém Las Vegas bude 16. září 2023 dějištěm další epické bitvy v UFC. O titul v „muší“ váze (flyweight) se utkají Mexičanka Alexa Grassová a Valentina Ševčenková z Kyrgyzstánu.

Alexa Grassová je obhajující šampionka. A Valentina Ševčenková je bývalá několikanásobná šampionka. Zdá se to být zamotané? Vysvětlení je prosté. Bojovnice z Kyrgyzstánu přišla o svůj pás právě v souboji s Mexičankou, který se odehrál v Las Vegas 4. března 2023. I když Ševčenková prohrála, měla nárok na odvetu. Od tohoto souboje se ani jedna z účastnic nepředstavila v jiném zápase, obě se pečlivě připravovaly na nadcházející nedělní odvetu.

Analytikům vychází, že podle všech dat by měla vyhrát Ševčenková. Ta byla ale velkou favoritkou i v březnovém zápase. Zápas měla víceméně pod kontrolou, ale poté si začala být až moc jista vítězstvím a udělala chybu, které Mexičanka využila. Nicméně, Grassová do odvety jde jako úřadující šampionka, která již má dost zkušeností. Ve svých 30 letech je v nejlepším věku a stále se jako bojovnice zlepšuje. Co je také důležité – bude mít na své straně publikum.
Pětatřicetiletá Ševčenková je odhodlaná udělat vše proto, aby si znovu oblékla pás šampionky. „Je to jen o tom vejít do klece, ukončit a zničit mého protivníka, vzít si pás zpět a pokračovat v mém odkazu.“

Zdroj: ESPN, Eurosport