Zemětřesení v hradeckém brankovišti. Gólman posílí úhlavního nepřítele

Přidat na Seznam.cz

Před loňskou sezonou přišel do Mountfieldu Hradec Králové z mladoboleslavského klubu brankář Jan Růžička. Východočeský klub počítal s tím, že se stane jedničkou a záda mu bude krýt Henri Kiviaho. Jenže Růžičkova forma má ke spokojenosti všech stran daleko, a proto se Mountfield rozhodl do konce sezony angažovat Matěje Machovského, který naposledy chytal ve finském týmu Kalpa Kuopio.

„Současná situace ohledně Růži není jednoduchá. Jeho působení v našem klubu neprobíhá podle jeho ani našich představ. Mrzí mě to o to více, že se jedná o charakterního a pracovitého kluka. Situace se však vyvinula tak, že jsme se snažili s ohledem na jeho další kariéru a již podepsanou brankářskou dvojici pro příští sezonu najít určitý kompromis, který by byl dobrý pro všechny strany,“ uvedl pro klubový web generální manažer Aleš Kmoníček. Tou novou posilou pro příští sezonu bude Patrik Bartošák, který též v této sezoně působí ve Finsku.

Příchod Bartošáka po skončení této sezony však bude znamenat i letní odchod Machovského, který je v Hradci Králové je na „záskok“ do konce tohoto extraligového ročníku. Avšak Mountfield má velké ambice, chce dojít daleko a pokud by mu k tomu pomohl Machovský, mělo by hradecké vedení velké dilema pouštět pryč tohoto bývalého gólmana Sparty či Dinama Rigy…

Ale to je otázka daleké budoucnosti. Nyní je brankařská dvojice pro konec základní části a play-off jistá. „Měli jsme vytipováno více brankářů, ale někteří se nakonec rozhodli zůstat ve svých klubech a jiní nebyli svými kluby uvolněni. Byli jsme samozřejmě i ve spojení s Matějem a jeho agentem. Vzhledem k tomu, že trvalo nějakou dobu ukončení jeho smlouvy ve Finsku, definitivní dohodu jsme učinili až den před koncem přestupního období. V Matějovi získáváme do konce letošní sezony zkušeného brankáře, který se na působení v našem klubu moc těší,“ dodává generální manažer.

Jak už bylo zmíněno, v létě má přijít do Hradce Králové Patrik Bartošák. Tento bývalý reprezentant oblékal dresy Třince, Vítkovic, MODO, Chabarovsku a nyní Lahti. A co bude s Janem Růžičkou? Odchází do nedalekých Pardubic, kde by měl prozatím nahradit zraněného Dominika Frodla a bude tak krýt záda jasné jedničce Romanu Willovi.

Zdroj: redakce, mountfieldhk.cz