Zbrojovka se konečně dočkala na jaře výhry. Výměna trenéra se povedla

Přidat na Seznam.cz

I když to zní na první pohled možná nevhodně vůči trenérům, heslo „nové koště dobře mete“ se opět potvrdilo. Zbrojovka se rozloučila toto pondělí s dosavadním trenérem Tomášem Poláchem a na jeho místo dosadila Lukáše Kříže, který se dosud věnoval brněnskému béčku. A hned přišla výhra. Brno doma porazilo Jihlavu těsně 1:0 a v druholigové tabulce se hned posunulo z dvanácté příčky na deváté místo.

Duel Brno – Jihlava byl soubojem dvou týmů, které dosud na jaře nevyhrály. U Brna to znamenalo, že její ambice na postup do první ligy hodně klesly. Což mnoho nezměnila ani výhra nad Jihlavou, protože sedm kol před koncem druhé ligy ztrácí Zbrojovka na třetí místo (zaručuje alespoň baráž) osm bodů. Na první příčku (jenom z ní se postupuje do nejvyšší soutěže přímo) už má brněnský tým manko 14 bodů.

Vítězství Brna se však nerodilo lehce, jediný gól vsítili domácí až pět minut před koncem zápasu (Granečný). „Jihlava hrála dlouhé balony na hrotové útočníky, ale uskákali jsme to a podařilo se nám vyhrát a získat tři body. Když nevyhráváte, nálada samozřejmě není dobrá, s tím jsme museli něco udělat a myslím, že se to podařilo,“ oddychl si Kříž po úspěšné premiéře.

Tím že nový trenér zná velmi dobře fotbalisty z brněnského béčka, vybral si několik z nich i do zápasu proti Jihlavě. „Byl jsem přesvědčený, že mohou pomoci. Kluci mají stabilní výkonnost, i když druhá liga je jiný level. Je dobře, že tady byli.“

Kříž i popsal své pocity prvního angažmá v druhé lize. „Je to velký skok, ale neváhal jsem ani minutu. Pokud taková šance přijde, měla by se využít. Pomohlo mi, že kluky znám, chodili za nás hrát. A kabina mě taky zná, viděla, jak reaguju, jak se chovám a jakým způsobem trénuju. Tohle tomu taky trochu pomohlo. Já jsem naladěný pořád stejně a kluky jsem snad nějakým způsobem strhnul.

Vedoucí týmy druhé ligy nezaváhaly, Dukla i Vyškov si připsaly vítězství. Ve skvělé jarní formě pokračují i hráči sparťanského béčka. Na posledních dvou místech jsou Prostějov a Kroměříž.

Výsledky druhé ligy:

Prostějov – Vyškov 0:1 (0:0), Chrudim – Varnsdorf 1:1 (0:0), Dukla Praha – Opava 2:0 (1:0), Olomouc B – Kroměříž 4:2 (2:0), Sparta Praha B – Příbram 5:1 (2:1), Táborsko – Žižkov 5:0 (2:0)

Zdroj: redakce, fczbrno.cz