Zbrojovka rozšířila sérii na pět vítězných zápasů. Tentokrát to odnesla Jihlava

Přidat na Seznam.cz

Ještě před necelým měsícem byla vedoucím týmem druhé fotbalové ligy Jihlava. Jenže poté na tým z Vysočiny přišla velká krize, kterou včera využila i brněnská Zbrojovka, která si z Jihlavy odvezla výhru. Brňané si tak připsali pátou výhru v řadě a nadále si drží druhé místo za Vyškovem.

Pro Zbrojovku to však v žádném případě nebyl jednoduchý zápas. Jihlava se dlouho držela, ale hodně jí ublížila 55. minuta, kdy byl vyloučen Svoboda. Přesto se jí ještě patnáct minut dařilo držet čisté konto, ale v 72. minutě už po střele Alijagiče kapitulovala. Útočník bosenského původu (ale reprezentující v mládeži Česko) přišel v reprezentační pauze ze slovinského Mariboru, kde byl na hostování z Olympiakosu.

„Jsem rád, že se to povedlo. Celý zápas jsem věřil, že když se na hřiště dostanu, můžu rozhodnout. A jsem rád, že se tak stalo,“ řekl nadšený střelec vítězného gólu. „Zápas byl vyrovnaný do té červené karty. Pak jsme měli daleko větší držení míče, příležitosti jsme si také vytvořili. Už Kuba Řezníček mohl dát gól, kdy mu to vykopli z brankové čáry,“ dodal Alijagič.

Druhou ligu nadále vede Vyškov, ale též zvítězil jen o jeden gól. Vyškovští začali skvěle, už v první minutě se ujali vedení, Prostějov však ve 14. minutě srovnal skóre. V první půli se tato situace opakovala ještě jednou – domácí vedli, hosté srovnávali. Až ve druhém poločase se to otočilo. Prostějov se poprvé dostal v 57. minutě do vedení, avšak Vyškov o deset minut později srovnal. Už se zdálo, že zápas míří k remízovému konci, když v 88. minutě reprezentant z Burundi Kanakimana vsítil vítězný gól.

Nebyl to pro Vyškov vůbec lehký zápas, ale drželi jsme při sobě a vše bylo fajn. V kabině byla velká motivace vyhrát, snažíme se ze sebe vydávat to nejlepší,” pověděl Benny Kanakimana. „Cítil jsem se dobře, protože mi trenér věří. Absolvoval jsem dlouhý let na cestě zpět do Vyškova. Trval 16 hodin, vrátil jsem se teprve v pátek. Lehce jsem si zatrénoval a promluvil si s trenérem. Trenér věděl, že jsem unavený, a proto jsem začínal na lavičce,“ vysvětloval burundský reprezentant svůj nástup na hřiště až v průběhu zápasu.

Vyškov – Prostějov 4:3 (2:2) Branky: 1. a 67. Metsoko, 26. Eneme, 86. Kanakimana – 14. Malec, 36. Schaffartzik, 57. Jaroň. Rozhodčí: Klíma. Diváci: 1523.

Zdroj: redakce, fczbrno.cz , mfkvyskov.cz