Závod Formule 1 v italské Imole byl zrušen

Přidat na Seznam.cz

Po rozsáhlých záplavách v regionu Emilia-Romagna je nyní jasné, že závod Formule 1 plánovaný na neděli v italské Imole se neuskuteční. Závod by prý nebyl bezpečný, uvedl deník Spiegel.

Kvůli silnému dešti a záplavám byl závod formule 1 v Imole plánovaný na neděli zrušen. Pořádání Velké ceny v Itálii nebylo za současných okolností bezpečné, oznámil závodní seriál.

„Nebylo by správné vytvářet v této těžké době další tlak na místní úřady a bezpečnostní složky,“ uvedlo po konzultacích vedení Formule 1 s příslušnými ministerstvy, regionální správou a Italskou federací motoristického sportu.

Region Emilia-Romagna v severní Itálii, kde se okruh Imola nachází, se již několik dní potýká s vydatnými dešti. Paddock na okruhu byl z bezpečnostních důvodů evakuován již v úterý, protože hrozilo, že se nedaleká řeka vylije z břehů. Ani ve středu nesměl na okruhu pracovat žádný personál Formule 1. Přípravy na šesté kolo sezóny se tak již tak jako tak značně zpozdily.

Formule 1 a týmy vyjádřily soustrast lidem postiženým bouřemi. V blízkosti okruhu se nacházejí také závodní továrny týmů Ferrari a Alpha Tauri.

Zdroj: skysports.com, spiegel.de, redakčně upraveno