Zápas Vémoly a Végha v Edenu doplní další pecka v čele se šampionem Kinclem, který pokračuje v Oktagonu

Přidat na Seznam.cz

Historický turnaj na stadionu v Edenu začíná pomalu, ale jistě dostávat finální obrysy. Nyní už je znám i hlavní předzápas, ve kterém se proti sobě o titul střední váhy postaví šampion Patrik Kincl a vyzyvatel Matěj Peňáz.

Nevyřešená hádanka posledních týdnů je definitivně vyřešena. Nejdéle vládnoucí současný šampion organizace Oktagon MMA Patrik Kincl s organizací podepsal novou smlouvu a společně s organizací oznámili další zápas. Ten se odehraje na fotbalovém stadionu v Edenu 8. června, kterému vévodí bitva o trůn polotěžké váhy mezi Karlosem Vémolou a Attilou Véghem.

Patrik Kincl bude titul střední váhy obhajovat proti Matěji Peňázovi. Turnaj pod otevřeným nebem tak nabídne souboj ostříleného zápasníka, který je na vrcholu své kariéry, s nastupující mladou generací v podobě „Moneyho“ Peňáze, který za svoji profesionální kariéru vyhrál 9 zápasů a prohrál pouze jediný, který se odehrál v Dana White Contender Series, což je v případě výhry možná vstupenka do nejprestiznější organizace UFC.

Kincla láká budoucnost s Oktagonem

Pro Patrika Kincla byl rozhodujícím faktorem pro podpis s Oktagonem nejen zápas na pravděpodobně největší akci v historii československého MMA, ale také turnaj s názvem Tipsport Gamechanger, kde se rozděluje jeden milion eur a příští rok se bude odehrávat v Kinclovo váze. Kincl nastoupil v Oktagonu do čtyřech zápasů, přičemž pokaždé odešel jako vítěz. Mezi nejcennější výhry můžeme řadit ty nad Samuelem „Pirátem“ Krištofičem a odvěkým rivalem Karlosem Vémolou.

Peňazův cíl je titul a UFC

Zatímco Patrik Kincl se ve svých 34 letech za snem v podobě UFC nehoní, sedmadvacetiletý Matěj Peňáz má jasno. V dosavadní krátké kariéře je souboj s Kinclem jeho dosud největší výzvou. Výhrou by se stal nejen šampionem střední váhy organizace Oktagon MMA, ale také by se ve světovém žebříčku střední váhy posunul o několik desítek míst. Po takovém úspěchu by mohla cesta knockoutového specialisty směřovat rovnou do vysněné UFC, o které se v minulosti již jednou neúspěšně pokoušel ve zmíněné Dana White Contender Series.

Zdroj: Oktagon MMA