Žambůrek debutoval proti Spartě, teď přichází do Liberce i Okoh z Malty

Přidat na Seznam.cz

Desáté místo v tabulce se ziskem osmi bodů. Taková je aktuální pozice Slovanu Liberec v první fotbalové lize. Krátce před koncem přestupového období, které má termín 8. září, doplnili řady severočeského klubu dva noví hráči. Oba naposledy působili v zahraničí.

Ilustrační snímek je ze zápasu Liberce se Spartou ze 3. září 2023, vlevo v modrém dresu s č. 28 je Jan Žambůrek.

Už v zápase 7. kola proti pražské Spartě (0:2) si odbyl premiéru nejen v libereckém dresu, ale v české první lize vůbec, záložník Jan Žambůrek. Dvaadvacetiletý fotbalista přišel na hostování z dánského klubu Viborg FC.

Širší fotbalové veřejnosti je znám z působení v českém reprezentačním celku hráčů do 21 let, když startoval i na nedávném mistrovství Evropy tété kategorie. Tam se v roli spoluhráče potkal i s některými fotbalisty, kteří momentálně sbírají ligové starty v české nejvyšší soutěži.

Můj přesun z Dánska do Liberce se seběhl docela rychle. Ale jsem rád, že jsem se hned dostal do základní sestavy,“ svěřil se Žambůrek klubovému webu.

Zajímavostí je, že Žambůrek se potkává v Liberci znovu s trenérem Lubošem Kozlem.

Pan trenér mě vedl už v mládežnických reprezentacích, takže i příchod do Liberce mi dává z tohoto pohledu fotbalový smysl,“ poznamenal Žambůrek.

Mladý záložník kromě dánského angažmá poznal i fotbal v Anglii, kde působil od roku 2018.

Druhou zbrusu novou tváří pod Ještědem je nigerijský útočník Chidera Okoh, který přichází z Malty.

Jedná se o mladého talentovaného hráče, který u nás byl v létě na testech, při nichž nás zaujal, a proto jsme se rozhodli dát mu šanci. Přichází na hostování do konce sezony, s opcí na přestup,“ upřesnil sportovní ředitel Slovanu Zdeněk Koukal pro klubový web.

Zdroj: autorský článek