Základním stavebním kamenem musí být přístup, tvrdí teplický trenér Frťala

Přidat na Seznam.cz

Fotbalisté Teplic si v dosavadním průběhu první ligy vysloužili respekt za to, jak obstáli proti třem nejlepším týmům soutěže. Do desátého kola už absolvovali domácí zápasy s Plzní, Spartou i Slavií. Proti zmíněným favoritům získali v součtu pět bodů z celkových třinácti. Na toto téma se vyjádřil při tiskové konferenci po duelu se Slavií teplický trenér Zdenko Frťala.

Ilustrační snímek je ze zápasu Teplice-Slavia (0:0), který se hrál počátkem října 2023.

Napadlo vás před sezonou, že by se Teplicím mohlo podařit během trojboje se špičkovými celky pokaždé bodovat?

Byl by to velký závazek, kdybychom se odvážili něco takového slíbit. Ale jsme samozřejmě rádi, že se to povedlo.

Díky čemu jste přehráli Plzeň a pak remizovali se Spartou i Slavií?

Každý trenér má nějakou představu, jak by chtěl hrát. Našim hráčům vštěpujeme, že základním stavebním kamenem musí být přístup. Fotbalisté dostávají na hřišti jako jednotlivci nějakou roli a když ji budou plnit, tak budeme úspěšní. Pokud vystupujeme jako tým organizovaně a hráči dodržují taktiku, můžeme být oceněni ziskem bodů.

Co divácká kulisa?

Na duely se Spartou a Slavií přišlo do Teplic pokaždé takřka šestnáct tisíc diváků, na Plzeň skoro deset tisíc. Někteří naši hráči nejsou na takové návštěvy a atmosféru zvyklí a je pro ně čest, že si mohou zahrát ve skvělém prostředí.

Ale ne všechno vychází Teplicím ideálním způsobem. Jak to vnímáte?

Součástí cesty jsou i porážky a neúspěchy. Mrzí nás vyřazení z domácího poháru na půdě Vyškova. O to však bylo cennější, že jsme následně dokázali remizovat v lize se Slavií.

A přitom jste proti Slavii nevyběhli na trávník zdaleka kompletní. Přesto si na to nestěžujete…

Chyběl nám útočník Fila, který hostuje právě ze Slavie a nemohl nastoupit kvůli dohodě klubů. K dispozici nebyli ani Hronek, zranění Urbanec a Gning. Ale kluci, kteří nahrazují takříkajíc stabilní hráče, dokázali, že jsou konkurenceschopní. Třeba Beránek. Pomohlo mu, že se chytil dvěma třemi přihrávkami a obstál.

Zdroj: autorský článek