Základní část NHL je za námi. Individuální trofeje si odnesou Kučerov, Matthews a další

Přidat na Seznam.cz

Hokejová sezóna 2023/24 směřuje do své finální fáze. Základní část NHL končí a to znamená, že známe hned několik vítězů individuálních trofejí.

Dnešním dnem skončila základní část kanadsko-americké hokejové ligy NHL. Všech postupujících 16 týmů zná své soupeře pro play-off včetně termínů, které budou hrát. Teprve nyní začíná ta nejtěžší cesta za pohárem. Než ale honba za Stanley Cupem začne, pojďme se podívat na vítěze individuálních trofejí v sezóně 2023/24.

Art Ross Trophy (nejproduktivnější hráč) – Nikita Kučerov, 144 bodů

Již podruhé v kariéře si trofej pro nejproduktivnějšího hráče NHL odnáší Nikita Kučerov. 144 body v základní části si stanovil své osobní maximum. Za posledních 27 let byl lepší pouze Connor McDavid se 153 body v minulém roce. Největším soupeřem Kučerova v boji o Art Ross Trophy byli MacKinnon s McDavidem. Nathan MacKinnon z Colorada nakonec skončil druhý 140 body, zatímce obhájce a pětinásobný vítěz této trofeje Connor McDavid získal 132 bodů.

Maurice Rocket Richard Trophy (hráč s nejvíce góly) – Auston Matthews, 69 gólů

Střelecká mašina. Tak můžeme nazvat Austona Matthewse, který zažil historickou sezónu se 69 góly. O ten sedmdesátý se v posledním zápase proti týmu Tampa Bay Lightning pokoušel i přes 14 střel na bránu marně. I přesto jde o skvělý počin, který naposled zvládl legendární Mario Lemieux v roce 1996. Americký útočník získal tuto trofej již potřetí, což z něj dělá druhého nejúspěšnějšího držitele. Tím prvním je Alexander Ovečkin, který trofej získal devětkrát.

William M. Jennings Trophy (brankář s nejmenším počtem obdržených gólů) – Conor Helleybuck, 199 gólů

Kanadský brankář patří dlouhodobě k nejlepším gólmanům celé NHL. Své Winnipeg Jets opět dotáhl do play-off a nyní si poprvé v kariéře převezme tuto trofej. Helleybuck je favoritem i na zisk prestižnější Vezina Trophy, kterou už jednou vyhrál a to v sezóně 2019-20. O jejím vítězi rozhoduji generální manažeři všech týmů v NHL.

Zdroj: NHL