Zákeřný útok na hráče Arsenalu. Divák neudržel nervy a kopl brankáře Aarona Ramsdala

Přidat na Seznam.cz

Arsenal FC zvýšil své vedení v Premier League, tentokrát díky výhře nad Tottenhamem. Brankář Aaron Ramsdale byl po vítězství Arsenalu FC v městském derby na hřišti Tottenhamu Hotspur napaden divákem, uvedl zpravodajský portál Spiegel.

Fanoušek udeřil 24letého brankáře Arsenalu do zad, když si šel pro láhev za branku. Videa na sociálních sítích naznačují, že Ramsdale byl při tom lehce zasažen. Brankář se pak okamžitě otočil k fanouškovi, který stál na hrazení, když ho kopl, a poté utekl směrem k východu. Okamžitě zasáhl člen ochranky, přidávali se další hráči obou týmů a vznikla bouřlivá scéna. Krátce před výkopem se brankář střetl s útočníkem Tottenhamu Richarlisonem.

„Je to škoda, nakonec je to jen fotbalový zápas,“ řekl Ramsdale, který v zápase exceloval. Řekl, že byl zasažen do zad. „Myslím, že se mě tam snažili dostat pryč hráči obou týmů, naštěstí se nestalo nic drastického.“

„Jsme zděšeni chováním fanouška, který se na konci dnešního zápasu pokusil napadnout brankáře Arsenalu Aarona Ramsdale. Násilí v jakékoli podobě nemá ve fotbale místo,“ napsal Tottenham ve svém prohlášení. Po pachateli se nyní pátrá.

Lídr Premier League Arsenal vyhrál prestižní severolondýnské derby 2:0 a zvýšil svůj náskok na čele tabulky. V současné době mají osmibodový náskok před druhým Manchesterem City.

Již před zápasem došlo na stadionu Tottenhamu ke střetům mezi fanoušky Spurs a bezpečnostními složkami, když se někteří příznivci snažili dostat k příchozím fanouškům Arsenalu.

Zdroj: spiegel.de, thesun.co.uk