Za Spartu bude hrát rodák z Edmontonu. Bude jeho spoluhráčem reprezentant Chlapík?

Přidat na Seznam.cz

Včera jsme vás informovali o odchodu forvarda Davida Tomáška ze Sparty Praha do švédského Färjestadu. A už dnes holešovický klub naopak oznámil první zajímavou posilu. Sice to není útočník (ale na 90% by se po roce měl vrátit ze Švýcarska Filip Chlapík), avšak Aaron Irving by se měl přesto zařadit mezi opory týmu.

O edmontonském odchovanci se dá říci, že je to hokejový světoběžník. Jen v Evropě už prošel pěti kluby. Působil v norské, švédské, finské a švýcarské lize. V minulé sezoně nastupoval v poslední zmiňované soutěži a to za Davos. Avšak neméně důležitým aspektem pro Spartu je jistě Irvingovo působení v Litvínově v letech 2020 – 2022. „O Aarona Irvinga jsme měli zájem už v uplynulé sezoně. Je to velice kvalitní bek se zajímavými zkušenostmi, navíc pravák, kterých je nedostatek,“ uvedl sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

I když byl Irving draftován Nashvillem, nejslavnější soutěž si nikdy nezahrál. I proto ho už nebavilo působit v nižších amerických a kanadských soutěžích a vydal se do Evropy. Co se týká kanadského bodování, nejvíce se mu dařilo hned v prvním roce „evropského putování“, když za norský Storhamar nasbíral 38 bodů za dvanáct gólů a 26 asistencí. U obránce se však cení především jiné přednosti. „Věříme, že do našeho týmu skvěle zapadne. Svou kvalitu už v extralize předvedl a další zkušenosti posbíral v předních evropských ligách,“ podotkl Tomáš Divíšek, člen představenstva HC Sparta Praha zodpovědný za sportovní úsek.

Zdroj: redakce, hcsparta.cz