Z Pardubic půjde ještě větší strach. Z NHL získali Východočeši účastníka mistrovství světa

Přidat na Seznam.cz

Favorité na medaile letošního extraligového ročníku jsou od začátku daní – Pardubice, Sparta a Třinec. Při pohledu na tabulku tyto prognózy sedí. Avšak při podrobnějším zkoumání počtu bodů je patrno, že Pardubice ostatním klubům zdrhají. A je možné, že jejich náskok ještě poroste, protože do obranných řad získali velmi zajímavou posilu. Z Pittsburgu přichází pětadvacetiletý obránce Libor Hájek, který se předloni zúčastnil světového šampionátu.

Pravidelně nadělujeme před Vánocemi posilu do týmu. Tradici jsme neporušili. Libor je dalším hráčem se zkušenostmi z NHL, který s klubem uzavřel dlouhodobou smlouvu. Je to obránce s velkou perspektivou. Do Čech se vrací s cílem hrát o trofeje,“ řekl o nové posile majitel pardubického klubu Petr Dědek.

Hájek už dříve v české extralize nastupoval za Kometu Brno, kde si připsal 27 zápasů. Převážnou většinu své dosavadní kariéry ale 188cm vysoký hokejista strávil v zámoří. Vedle juniorských a farmářských soutěží odehrál v kanadsko-americké lize 110 utkání. Jeho styl hry je velmi defenzivní, a proto si v NHL připsal jen 11 bodů (3+8). Většinu zápasů odehrál v dresu Rangers, poté co byl vyměněn do Pitsburgu, už mnoho příležitostí nedostával. I proto se rozhodl pro návrat do Evropy.

S pardubickým klubem podepsal smlouvu do roku 2028, tedy na stejně dlouhou dobu jako tři současné klubové hvězdy – Lukáš Sedlák, Tomáš Hyka a Roman Will.

Zdroj: redakce, hcdynamo.cz