Z Leverkusenu přišla skvělá zpráva. Schick už brzy naskočí do zápasu

Přidat na Seznam.cz

Letošní sezona je pro bundesligový klub z Leverkusenu zatím velmi rozpačitá. Zatímco vloni skončil tento fotbalový mančaft na třetím místě, ročník 2022/23 začal velmi špatně. Zpočátku se tento klub ze Severního Porýní-Vestfálska dokonce pohyboval na spodních příčkách tabulky. Poté došlo k zlepšení, ale přece jenom současná devátá příčka neodpovídá ambicím týmu, v kterém působí i čeští fotbalisté Patrik Schick a Adam Hložek.

A právě dlouhodobá absence prvně jmenovaného má možná i příčinu, proč se Leverkusenu tolik nedaří, jak očekávali nejen v klubu, ale i bundesligoví experti. Naše reprezentační jednička v útoku naposledy nastoupila do bundesligového zápasu 1. listopadu. Pak se bohužel ozvala opět třísla, se kterými má Schick dlouhodobé problémy. Dokonce vloni v květnu podstoupil operaci, aby se nadobro zbavil těchto neduhů, jenže během podzimu se bohužel ukázalo, že zákrok příliš úspěšný nebyl. Nyní se Schick rozhodl pro konzervativní léčbu. A vypadá to, že snad zabrala, protože by měl už příští víkend naskočit do zápasu. Aspoň tedy podle slov trenéra Xabiho Alonsa. „Doufám, že se vrátí příští týden,“ řekl kouč Leverkusenu na tiskové konferenci.

I přes návrat na trávník je velmi pravděpodobné, že se Patriku Schickovi nepodaří navázat na loňskou sezonu, kdy se stal druhým (!) nejlepším střelcem v Bundeslize. V ročníku 2021/22 se mu podařilo vsítit 24 branek. V tom současném sice nastoupil do 17 utkání, v kterých však vsítil jen tři góly…

Zdroj: redakce, sport.sky.de