Z kukačky se stane bílý tygr. Reprezentační obránce míří pod Ještěd

Přidat na Seznam.cz

Velkou posilu přivítá ve svém týmu staronový trenér libereckých Bílých Tygrů Filip Pešán. Pod Ještěd míří reprezentační obránce Ronald Knot. „Jsem velmi rád, že jsme se dohodli na tříleté spolupráci. Ronald prošel přes naší organizaci do zahraničí a zahrál si i na olympiádě. Svou velikostí splňuje typologii hráče, kterou jsme hledali. Pravostranné držení hole je navíc výhodou do mozaiky naší obrany. Součástí kontraktu je vzájemná dohoda, že Ronymu po sezoně nebudeme bránit v případném zahraničním angažmá,“ uvedl Pešán pro klubový web.

Knot, který je odchovancem pražské Slavie, hrál za Liberec v letech 2019 – 2021. To už měl za sebou i angažmá v Mladé Boleslavi a Chomutově. Z Liberce přestoupil do ruského Nižněkamsku. Před začátkem letošní sezony zkusil štěstí za mořem, ale v dresu Arizony šanci v NHL nedostal. Celý ročník 2022/23 prožil na farmě v Tusconu, kde během 66 zápasů nasbíral 18 kanadských bodů. I přesto si ho reprezentační trenér Kari Jalonen vybral do výběru pro mistrovství světa, které začíná už tento pátek. Knot se zúčastnil i loňské olympiády v Pekingu.

Knot si minulý čtvrtek připsal premiérový gól v národním týmu při zápase proti Finsku v rámci Euro Hockey Tour. Nezapomenutelný zážitek to pro 28letého obránce bude i z toho důvodu, že se mu povedlo skórovat před domácím obecenstvem, protože se zápas konal v Brně.

Zdroj: redakce, hcbilitygri.cz