Z Kolína si Berani přivezli osmigólový příděl. Trenér Srdínko: Byla to jedna velká ostuda

Přidat na Seznam.cz

Když ve 45. minutě vsítili kolínští hokejisté Zlínu osmou branku, věřili jejich fanoušci, že by klidně mohli zažít i „desítku“. Ta se nekonala, dva góly padly na opačné straně, přesto mohli kolínští fandové s uspokojením odcházet domů, výhra 8:4 vejde do kolínských dějin. To zlínským hokejistům se moc do své domoviny asi ani nechtělo…

Když před necelými deseti lety sestoupili slávističtí hokejisté z extraligy, očekávalo se, že se mezi elitu brzy vrátí. Jenže roky ubíhají a Slavia má spíše problém se udržet v druhé nejvyšší soutěži. Zlínští příznivci se možná začínají obávat, aby něco podobného nepostihlo jejich tým. Vloni se Beranům nepovedlo z baráže vrátit do extraligy a letos se zatím souží v polovině tabulky. A ani nový trenér Jan Srdínko, který přišel v listopadu, zatím nedokáže s týmem zázraky a navíc sbírá porážku za porážku jako nyní v Kolíně…

Středočeši rozhodli o své výhře v podstatě v první třetině, kdy vstřelili čtyři góly. „Od první minuty jsme šlapali a využili jsme šance. Musím pochválit i Kubu Soukupa, který v první třetině chytil několik těžkých střel,“ vyzdvihl kolínský kouč Petr Martínek výkon brankáře.

V polovině utkání už to bylo dokonce 6:0. Kolínští střelci poté lehce polevili a Zlín zabral, ale na zvrat nenašel dost sil, ani herní kvality. „Nemá smysl hodnotit dnešní zápas, byla to jedna velká ostuda. Já to beru jako svou velkou osobní prohru. Jedna věc mě mrzí nejvíc. Na tribunách je nějaké napětí, proto jsme chtěli udělat moc pro to, abychom dnešní zápas zvládli. Přijelo nás podpořit 150 fanoušků ze Zlína, nesmírně si toho vážíme a tímto způsobem se jim odvděčíme…Je to ostuda, hrozně nás to mrzí. Fanouškům bych se chtěl touto cestou omluvit,“ podotkl Srdínko.

Pro Kolín je tato výhra velmi důležitá, protože odskočil od posledního Znojma na čtyři body. „Samozřejmě vyhráli jsme pouze bitvu, ne válku. I ty příští bitvy musíme vyhrát, abychom to zachránili do další části,“ dodal Martínek.

Kolín – Zlín 8:4 (4:0, 3:2, 1:2) – Branky: 12. a 28. J. Kloz, 17. a 45. P. Moravec, 5. M. Chalupa, 12. Kolmann, 30. Vrhel, 32. Ouřada – 48. a 59. Martin Novák, 30. M. Lang, 40. P. Sedláček.

Zdroj: scmarimexkolin.cz, beranizlin.cz