Z jihu Čech zpět do reprezentace? Skalák se pokouší restartovat kariéru v Českých Budějovicích

Přidat na Seznam.cz

Dynamo České Budějovice má nejhorší vstup do sezony v historii klubu. Ze čtyř zápasů nezískalo ani bod a obdrželo 17 branek. Přesto se vedení Jihočechů zaměřilo spíše na získání posil do ofenzívy… Z Mladé Boleslavi přichází Jiří Skalák a z Polska se do nejvyšší české fotbalové ligy vrací Michal Hubínek. Dočkají se českobudějovičtí fanoušci i nových jmen do obrany? Ale základní otázka zní: Zvítězí „Budějky“ v neděli doma nad pražskými Bohemians?

Když se Jiří Skalák na konci roku 2016 ohlédl za svou dosavadní kariérou, mohl být spokojený s tím, kolik toho ve 24 letech už dokázal – stříbro z ME do 19 let, mistrovský titul se Spartou, vítězství v českém poháru s Mladou Boleslaví a především účast na ME ve Francii 2016. A to není vše. Poté následoval přestup do druholigového Brightonu s vidinou postupu do Premier League. Jenže… Brighton se sice na jaře 2017 dostal do play-off o nejvyšší anglickou ligu, to však byl pro tento klub z jižního pobřeží Anglie strop. Skalák se poté přesunul do též druholigového Millwalu, zde však během tří sezon odehrál jen 28 zápasů… Což i zapříčinilo, že se postupně vytratil z české reprezentace.

V roce 2021 se Skalák vrátil do Mladé Boleslavi, kde během dvou let odehrál solidních 63 zápasů, ale vsítil jen čtyři branky. I proto s ním mladoboleslavský klub pro tuto sezonu už nepočítal. Pardubický rodák chtěl původně vyzkoušet další zahraniční angažmá, ale nic zajímavého mu manažer nenašel. A proto zůstává v české lize a pokusí se pomoci Českým Budějovicím vyšvihnout se na vyšší příčky. “Jirku znám už snad osm let, je skvělé vidět, v jak velkou osobnost za tu dobu vyspěl. Chci mu poděkovat za to, jak přistoupil k jednání o smlouvě, a že jsme se nakonec dokázali dohodnout. V Jirkovi získáváme personu, ale taky hráče připraveného pomoci týmu na place,“ říká o 31letém křídelníkovi sportovní manažer Jan Podroužek.

Druhý příchozí hráč Michal Hubínek si dříve zahrál ligu v Mladé Boleslavi a Bohemians 1905, ale v posledních letech působil v polském klubu Nieciezna. “Michala bereme v jeho 28 letech už jako dostatečně zkušeného a typově ideálně vybaveného hráče, aby posílil tým v defenzivní činnosti. Potřebujeme vylepšit soubojovou schopnost mužstva, aniž bychom však slevovali z fotbalových nároků. Michal je v našich očích pro tyto potřeby ideální,“ říká o 28letém záložníkovi sportovní manažer Jan Podroužek.

Oba hráči by měli naskočit už do nedělního důležitého zápasu proti Bohemce.

Zdroj: redakce, dynamocb.cz