Xavi si rozmyslel konec v Barceloně

Přidat na Seznam.cz

Kouč fotbalové Barcelony Xavi Hernandéz změnil svůj původní postoj a na lavičce svého milovaného klubu vydrží minimálně do příští sezóny. O setrvání v týmu ho přesvědčili samotní hráči, píše web TheAthletic.

Xavi jakožto bývalý fotbalista a záložník světového kalibru strávil v Barceloně od dob mládežnických týmů dlouhých 24 let a stal se jednou z největších legend klubu. Po krátké štaci v Kataru se vydal na trenérskou dráhu v týmu, ve kterém ukončil dráhu hráčskou – Al Sadd.

Když v listopadu roku 2021 přišla nabídka z jeho milované Barcelony, Xavi neodolal. Během necelých dvou sezón se Xavimu povedlo Barcu dovézt k vítězství ve španělském Superpoháru a vítězství ve španělské lize, na které barcelonští fanoušci čekali čtyři roky.

Ročník bez trofejí

Letos se Barceloně příliš nedaří. Šanci na zisk trofeje již nemají žádnou, v lize míří Real Madrid neohroženě za titulem. I proto chtěl Xavi skončit a dát svému milovanému klubu nový impuls. V lednu letošního roku překvapivě oznámil, že po konci sezóny končí jako trenér Barcelony. Nakonec je ale všechno jinak.

„Tento projekt není dokončený. Mám síly na to pokračovat. Chci jen pro klub to nejlepší, protože Barcu miluji,“ prohlásil Xavi na tiskové konferenci týkající se jeho setrvání v klubu. Za jeho rozhodnutím stál také celkově lepší herní projev týmu v posledních měsících. Xavi se dále nechal slyšet, že změna názoru je známkou moudrosti a on ke změně názoru došel.

V letošní sezóně už plody Xaviho odhodlání neuvidíme, ale jsme v očekávání, jaký bude mít tento projekt spád v sezóně příští.

Zdroj: TheAthletic