Vzpoura outsiderů. Jágrovo Kladno a Mladá Boleslav se nevzdávají

Přidat na Seznam.cz

Při pohledu na extraligovou tabulku se možná dnes ráno dělalo fanouškům Mladé Boleslavi a Kladna lehce slabo. Oba týmy uzavírají naší nejvyšší soutěž s už patrným odstupem od dalších mužstev. Ale večer už si mohli fandové středočeských celků připít na vítězství. Kladno přestřílelo pod Ještědem Bílé Tygry 8:4 a Mladá Boleslav nedala doma šanci Karlovým Varům (4:1).

Sázet českou hokejovou extraligu musí být letos pro sázkaře velmi obtížné. Asi nejideálnější variantou je tahat tipy z klobouku… Protože kdo by věřil, že Kladno, které v minulých týdnech sbíralo porážku za porážkou, vyhraje v Liberci, který naopak si zadělával na pěknou vítěznou sérii. V minulých kolech byli kladenští hráči schopni dát maximálně tři góly a dnes jich v Liberci vsítili neskutečných osm!

Přitom to dlouho nevypadalo, že by měl Liberec schytat doma takový debakl. Je sice pravda, že Kladenští dokázali třikrát po sobě zareagovat na liberecký gól vyrovnáním, ale to ještě nenaznačovalo, že bude potřeba nakonec střídat gólmana v liberecké svatyni.

Poprvé se Kladno dostalo do vedení ve 26. minutě, ale za několik sekund domácí stav srovnali. To ale bylo z jejich strany vše. Poté už úřadovali jen kladenští hráči. „Těžko se to hodnotí. Myslím si, že největší příčinou prohry byla naše střídání po vstřelených gólech. Do pár sekund jsme hned inkasovali vyrovnávací branky a potom oni využili přesilovku a dali gól na 6:4. Ve třetí třetině se to dotahovalo obtížně,“ říká liberecký útočník Martin Faško-Rudáš. „V první třetině jsme mohli využít šance a mohl to být jiný zápas. Dali jsme gól na 1:0 a hned dostali na 1:1. Tak to pokračovalo až do 4:4. Nevím, kde se to zlomilo, těžko říct. Možná když měli první přesilovku a hned ji využili,“ dodal asistent dvou gólů.

Bílí Tygři Liberec – Rytíři Kladno 4:8 (2:2, 2:4, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. Melancon (Rychlovský, Faško-Rudáš), 18. Rychlovský (Melancon), 21. Rychlovský (Faško-Rudáš, A. Najman), 26. A. Najman (Flynn) – 11. Tralmaks (Klepiš, Kusý), 19. Melka (Smoleňák), 23. Smoleňák (Jágr), 26. Smoleňák (M. Procházka), 36. Veber (O. Bláha, Ticháček), 39. Ticháček (Klepiš), 41. Klepiš (Kusý, Dotchin), 51. Tralmaks (Dotchin, Ticháček).

Mladoboleslavským hokejistům se už v minulém kole konečně podařilo vyhrát, doma porazili Kometu Brno 3:1. A dnes na to navázali další domácí výhrou nad Karlovými Vary. Mladá Boleslav si zadělala na výhru skvělou první třetinou, kterou vyhrála 3:0. „První třetina bych určitě neřekl, že jsme byli lepší, myslím si, že byla vyrovnaná. My jsme dali tři góly, ale Růža minimálně dva chytil,“ pochválil mladoboleslavský kouč Richard Král svého gólmana Jana Růžičku.

Pak se sice domácí trefili až v posledním dějství, to je ale nijak trápit nemuselo, protože hosté byli v tomto utkání gólově jaloví. Dokázali dát jen jediný gól a odjeli tak domů s porážkou 1:4. „Ve druhé třetině byly Vary lepší, my jsme hráli hrozně ustrašený hokej, vzhledem k tomu, že jsme vedli 3:0. Byli jsme často pod tlakem, ale Růža nás zase podržel. Třetí třetinu jsme i díky dvěma přesilovkám odehráli slušně. Nebáli jsme se hrát na puku, byli jsme na kotouči daleko silnější a víceméně jsme Vary ve třetí třetině k ničemu nepustili,“ dodal Král.

BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Gewiese (Osburn, Rohdin), 14. Fořt (Lantoši, Järvinen), 19. Bernad (Lantoši, Järvinen), 54. Fořt (Lantoši, Järvinen) – 33. Jiskra.

Zdroj: bkboleslav.cz, hcbilitygry.cz