Vzpamatuje se ještě Kometa po debaklu? Litvínov se pokusí ve čtvrtek získat mečbol

Přidat na Seznam.cz

Zatímco největší favorité české extraligy (Pardubice, Sparta a Třinec) si měli podle předpokladů zlehka poradit se svými čtvrtfinálovými soupeři, u duelu Kometa – Litvínov se očekával napínavější průběh. První tvrzení zatím zmiňované kluby splňují na jedničku, vedou po úvodních zápasech 2:0. S dvěma výhrami však odjel z Brna i Litvínov a navíc uštědřil ve druhém utkání Jihomoravanům lekci v podobě pěti branek (1:5). A nyní má šanci doma ve čtvrtečním zápase získat mečbol a druhý den dokonat brněnskou zkázu. Ale to je jistě pro oba tábory velmi odvážná prognóza.

Druhé utkání rozhodla druhá třetina, ve které Kometa inkasovala čtyři branky. „Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale dostali jsme nesmyslně první gól (15. Zygmunt), protože jsme si špatně rozebrali hráče. Kvůli tomu nám trochu spadlo sebevědomí, nesmyslně nám úplně vypadlo jedenáct minut ve druhé třetině a soupeři nás potrestali (27. Kudrna, 30. Kirk, 37. Koblasa, 38. Kirk). Mají kreativní a šikovné útočníky, kteří to dopředu umí, což nám opět ukázali,“ řekl trenér Komety Jaroslav Modrý.

Domácím se ve třetí třetině podařilo už je snížit hrozivé skóre (50. Zbořil). „Nyní se musíme srovnat, podívat se na pár věcí a lépe se připravit. Musíme do venkovních zápasů nastoupit s tím správným nasazením,“ dodává Modrý.

I v Litvínově vědí, že není radno se předčasně radovat, i když se Severočechům na domácím kluzišti letos velmi daří. Máme hodně zkušených borců v kabině a všichni víme, že se sice můžeme radovat z těch dvou vítězství, ale určitě si všichni uvědomujeme, že nás čeká ještě dlouhá cesta,“ uvedl litvínovský kapitán Matúš Sukeľ, který kvůli zranění chyběl podstatnou část základní části. Věřím, že přijde plný zimák, lidi nás poženou dopředu a pomohou nám. Všichni se těšíme na domácí zápas. Budeme se snažit hrát ten svůj aktivní hokej, blokovat střely, hrát na puku a být silnější, jak soupeř,“ dodal slovenský reprezentant.

Zdroj: redakce, hcverva.cz