Výsledky UFC 294: rychlé K.O. i prohra na body. Jeden z bojovníků pak žádal o svolení jít bojovat za Palestinu

Přidat na Seznam.cz

V sobotu večer se v hale Etihad Arena v Abu Dhabi uskutečnila další ze série UFC. Na pořadu dne byly dva hlavní zápasy, v obou dvou museli nečekaně na poslední chvíli zaskočit náhradníci. A bohužel pro ně, oba své zápasy prohráli. Ale zatím Kamaru Usman prohrál s Khamzatem Chimaevem na body, pro Alexandra Volkanovského skončil zápas s Islamem Makhaevem již v prvním kole.

Makhaev měl původně o titul v lehké váze bojovat proti Charlesovi Oliveirovi. Brazilec se však zranil a organizátoři narychlo sehnali záskok v podobě Volkanovského. Australan měl před sebou tudíž výzvu oplatit Makhaevovi únorovou porážku na domácí půdě, kde prohrál v pěti kolech. Volkanovski měl na přípravu na zápas jen pár dní a podle toho to také dopadlo. Makhaev zápas nemilosrdně zápas ukončil již v prvním kole, kdy srazil Volkanovského kopem na hlavu a krátce poté zápas dokončil údery na zemi. Volkanovski po zápase řekl, že již nadále v lehké váze nebude působit a vrátí se k obhajobě titulu v pérové váze (featherweight).

V druhém titulovém zápase se proti sobě postavili borci střední váhy – legendární Nigerijec Kamaru Usman a vycházející hvězda Khamzat Chimaev ze Spojených arabských emirátů. Usman nepředvedl vůbec špatný výkon, jenže Chimaev byl prostě lepší a bývalého dominantního krále střední váhy porazil. První kolo Chimaev, rodák z Čečenska, ovládl. Rychle Usmana nahnal na pletivo, zasazoval soupeři další a další údery a zkoušel i nasadit rear-naked choke. Usman se začal od druhého kola lépe bránit, měl navrch v postoji a šlo vidět, že kondičně je na tom o něco lépe. Jenže zhruba v půlce kola přišel další takedown, který rozhodl. Jak uvedl MMA Fighting, Chimaev vyhrál na body a připsal si nejcennější skalp v kariéře. Chimaev po zápase pronesl zajímavou řeč. Nejdříve hovořil o lidskosti a válce, ale v rodné čečenštině však poté prosil o povolení jít bojovat za Palestinu.

Zdroj: ESPN, MMA Fighting