Vypjatá koncovka duelu mezi Arsenalem a Portem. „Urazil moji rodinu,“ osočil Artetu trenér Porta

Přidat na Seznam.cz

Arsenal měl v osmifinále Ligy mistrů pořádný kus štěstí. V Portu nabral jednogólovou ztrátu, kterou v úterním zápase smazal na konci 1. poločasu Leandro Trossard. Skóre 1:0 se do konce základní hrací doby nezměnilo, rozuzlení nepřineslo ani prodloužení. Hráči Gunners postup stvrdili až na penalty.

Hrdinou penaltového rozstřelu byl 28letý španělský brankář David Raya, který zlikvidoval dva pokusy hráčů Porta.

Trenér hostí Sérgio Conceição po zápasu neskrýval zklamání. „Výsledek nebyl spravedlivý. Náš tým si zasloužil postup,“ uvedl na tiskové konferenci.

Někdejší opoře Lazia či Interu Milan leželo v žaludku chování trenéra Arsenalu Mikela Artety. „Pořvával na mě z lavičky, ve španělštině. Urážel moji rodinu,“ běsnil Conceição.

Kamery zachytily, jak si oba trenéři něco horečně vysvětlovali krátce poté, co rozhodčí naposledy zapískal do píšťalky. Když se novináři na tento moment zeptali Mikela Artety, španělský kouč stroze odvětil: „Bez komentáře. Děkuji.“

Se španělskými kouči celků Premier league má Sérgio Conceição špatnou minulost. Jak připomněl deník BBC Sport, v roce 2020 Porto utrpělo vyřazení proti Manchesteru City. A po zápase kouč Conceição vypověděl, že ho Pep Guardiola, kouč City, častoval nepřípustnými, urážlivými slovy.

Zdroj: BBC