Všichni fanoušci i hráči ho nesnáší, ale v Plzni ho milují. Tomáš Chorý podepsal s Viktorkou novou smlouvu

Přidat na Seznam.cz

Plzeňský útočník Tomáš Chorý to nemá lehké, díky své vysoké postavě je zkrátka k nepřehlédnutí. Někdy se zviditelňuje i ostřejšími zákroky vůči soupeřům, kvůli čemuž patří k nejméně oblíbeným hráčům u fanoušků, ale i u samotných fotbalistů. Na druhou stranu se v posledním půlroce vypracoval mezi naše nejlepší útočníky. A dá se říci, že má skoro nominaci na blížící se ME jistou. Pro plzeňskou Viktorku se stal v útoku nepostradatelným i kvůli zranění Duronsimiho, častým zdravotním problémům Klimenta a špatné formě Vydry. Je zkrátka jedinou plnohodnotnou variantou v ofenzívě.

I z tohoto důvodu si 29letého útočníka plzeňské vedení pojistilo do dalších let. Chorý dnes podepsal s klubem novou smlouvu do roku 2027. „Jsem šťastný. Prožívám skvělé období, týmu se daří a tohle je pro mě další důležitý moment. Na všem jsme se s vedením klubu korektně domluvili a vše dopadlo, jak mělo. Když mi Viktorka nabídla novou smlouvu, měl jsem jasno, líbí se tu mně i mojí rodině,“ uvedl Tomáš Chorý pro klubový web.

Plzeň teď čekají dva velmi prestižní zápasy, dnes se střetne se Slavií a příští týden čeká Viktorku odveta čtvrtfinále Konferenční ligy ve Fiorentině. „Tomáš Chorý patří k našim klíčovým hráčům. V každém zápas ukazuje svůj obrovský přínos pro náš tým, patří do reprezentačního týmu a podepsání nové smlouvy je i pro nás důležitým krokem,“ řekl sportovní ředitel klubu Daniel Kolář.

Chorý nastupuje v plzeňském dresu už skoro šest. Předtím působil v Sigmě Olomouc. „Obrovsky se těším na další zápasy. Máme skvělé fanoušky, chodí na nás plný stadion a já jim chci i nadále dělat co nejvíce radosti,“ dodal Chorý, který s Plzní slavil už dva tituly a zahrál si i Ligu mistrů.

Zdroj: redakce, fcviktoria.cz