Vsetín zažívá velkou krizi, prohrál počtvrté za sebou. Naopak Znojmo utíká z úplného dna

Přidat na Seznam.cz

I když prohráli vsetínští hokejisté počtvrté za sebou, přesto si nadále udržují druhé místo. Valaši však vědí, že je to nesmí uchlácholit. První Porubu už s velkou pravděpodobností do konce základní části nedoženou (Severomoravané mají náskok 22 bodů), ale i druhá příčka může být pro play-off zajímavá. Jenže Prostějov s Třebíčem už jsou Vsetínu na dosah. Hanáci ztrácí jen čtyři body a Třebíč pět.

Hlavním problémem Vsetína je mizerná koncovka jeho hráčů. Během čtyř zápasů vsítili pouhé čtyři branky! „Máme těžší období, kdy se nám nedaří vyhrát za plný počet bodů, bohužel tam nyní není to co tam bylo, ty automatické věci se vytratily. Je potřeba na tréninku a v zápasech si tvrdou dřinou k tomu zase najít cestu zpět. Nájezdy nám poměrně vycházely, ale bohužel soupeř dal o jeden gól víc,“ uvedl vsetínský kouč Luboš Rob.

Naopak Znojmo se zvedá a z posledních tří zápasů získalo osm bodů. Nováček soutěže tak už má na poslední Slavii náskok pět bodů a ještě k tomu má zápas k dobru. „Těžké utkání se šťastným koncem pro nás. Věděli jsme, že Vsetínu se poslední zápasy nedaří, že nemají formu, hráče jsme na to upozorňovali. Chtěli jsme v první třetině zůstat v kontaktu, což se podařilo, ve druhé třetině jsme začali být odvážnější, paradoxně se nám to zkomplikovalo, když padl gól v naší přesilovce. Naštěstí se nám podařilo brzy srovnat, což nám pomohlo. Vrátili jsme se ke hře z posledních zápasů, kluci si začali věřit, bojovat všichni za všechny a věřili jsme, že nějaký bod si odvezeme. Jestli jeden, dva či tři, ale něco vybojujeme a za to jsme moc rádi. Ale bereme to s pokorou, jedeme dál, čekají nás další zápasy,“ uvedl znojemský trenér Tomáš Jakeš.

U velkého vsetínského rivala panuje o trochu lepší nálada. Zlín porazil pardubické béčko 2:1, ale stále se nemůže dostat do takového laufu, aby více stoupal tabulkou. Po 37. kole jsou Berani na sedmém místě a zatím ještě nemají jisté play-off. „Utkání hodnotím velice kladně, vyhráli jsme za tři body, za což jsme velice rádi. Kluci bojovali a makali, zase jsme se mohli opřít o dobrý výkon Hufína (gólman Daniel Huf), výhru si dnes zasloužili. Z posledních čtyř zápasů máme tři výhry, takže doufám, že jdeme správným směrem. Vyhráváme a to samozřejmě chceme. Jestli kluci budou bojovat tak jak dneska, tak ta šnůra bude snad co nejdelší,“ podotkl v Chrudimi, kde hraje pardubické béčko, zlínský lodivod Zdeněk Sedlák.

  1. kolo první hokejové Chance ligy:

Litoměřice – Kolín 0:2 (0:1, 0:0, 0:1) Branky: 10. Koukal, 57. M. Chalupa.

Třebíč – Prostějov 4:1 (1:1, 1:0, 2:0) Branky: 16. a 29. Dočekal, 43. a 53. Psota – 1. Poledna.

Přerov – Jihlava 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0) Branky: 51. z tr. střílení a rozhodující sam. nájezd Mácha – 33. Harkabus.

Vsetín – Znojmo 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0) Branky: 24. Š. Bláha – 38. a rozhodující sam. nájezd J. Hruška.

Pardubice B – Zlín 1:2 (0:1, 1:0, 0:1) Branky: 35. Herčík – 12. Gago, 52. Köhler.

Poruba – Sokolov 4:1 (1:1, 1:0, 2:0) Branky: 13. J. Stehlík, 23. Christov, 51. T. Šoustal, 59. Střondala – 11. Kverka.

Slavia Praha – Frýdek-Místek 2:3 (1:0, 1:2, 0:1) Branky: 1. M. Beran, 26. Havrda – 21. Doktor, 28. Cedzo, 48. Haas.

Zdroj: hcorli.cz , beranizlin.cz