Vrba slaví první výhru. Slovácko si veze tři body z Pardubic

Přidat na Seznam.cz

I když se Teplicím vydařil vstup do letošní sezony první fotbalové ligy, přesto ve Zlíně věděli, že dnes musí Severočechy porazit za každou cenu. S jedním bodem na kontě se ševcům v čele s trenérem Pavlem Vrbou dobře nedýchalo, přesto se jim dnes povedlo Teplice „uběhat“. Zlín se tak v tabulce dotáhl na Pardubice, které dnes nezvládly doma duel se Slováckem.

První poločas zápasu Zlín – Teplice byl jasně v režii domácích, kteří měli několik zajímavých šancí, ale žádnou nedokázali proměnit v branku. To se ale změnilo ve druhé půli, kdy se trefili Tkáč s Cedidlou. Tepličtí sice zásluhou Vachouška dvě minuty před koncem zápasu snížili, ale to bylo z jejich strany vše. „Je to obrovská úleva. Dnes to byla povinnost vyhrát!“ uvedl po utkání Vukadin Vukadinović, který přihrál na první zlínský gól.

Teplice po skvělém vstupu do sezony, kdy dvakrát vyhrály, už se pomalu sunou do míst, které jim vzhledem ke kvalitě kádru patří. Z posledních čtyř zápasů získali Severočeši jen dva body. V příštím kole mají ale šanci zase najet na vítěznou vlnu, protože doma přivítají Pardubice.

FC Zlín –⁠ FK Teplice 2:1 (0:0)

Branky: 55. Tkáč, 66. Cedidla – 88. Vachoušek. Rozhodčí: Berka. Diváci: 2521.

Zlín: Dostál – Cedidla, Simerský, Didiba, Reiter – Kolář (85. Bužek) – Vukadinovič (85. Žák), Janetzký, Tkáč (75. Černín), Slončík (63. Y. Dramé) – Fantiš. Trenér: Vrba.

Teplice: Grigar – Knapík, Chaloupek, Cykalo – Hora (61. Bílek), Jukl, Mareček, Radosta (73. Krsmanovič) – Trubač (73. Křišťan) – Fila (61. Vachoušek), Hronek (46. Jásir). Trenér: Frťala.

Ale zmiňované Pardubice budou potřebovat v Teplicích získat ztracené body z dnešního domácího utkání se Slováckem. I když měli domácí od začátku více ze hry a hodně zaměstnávali hostující obranu, bylo to paradoxně Slovácko, které z první větší šance skórovalo. Petrželův centr prošel šestnáctkou na druhou stanu ke Kalabiškovi, jehož střela se otřela o tyč a skončila v síti. Východočeši měli velkou šanci na srovnání ve 53. minutě, ale Černý trefil jen břevno.

„Byla to dlouhá cesta ke třem bodům. První poločas měly Pardubice více ze hry, měly i více šancí, podržel nás Milan Heča. Neměli jsme žádné odražené balony. I tak jsme se ujali vedení. Naše zlepšení přišlo ve druhém poločase, Pardubicím jsme toho už moc nedovolili. Naopak jsme některé brejkové situace měli líp zužitkovat a více se uklidnit. Byly to dva rozdílné poločasy,“ podotkl po utkání trenér Slovácka Martin Svědík.

FK Pardubice – 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)

Branka: 21. Kalabiška. Rozhodčí: Szikszay. Diváci: 3014.

Pardubice: Budinský – Surzyn, Halinský, Kukučka, Tischler (77. Helešic) – Darmovzal – Matoušek (67. Sychra), Hlavatý, Šimek (55. Zlatohlávek), Patrák (77. Pikul) – Černý (55. Krobot). Trenér: Kováč.

Slovácko: Heča – Reinberk (86. Sinjavskij), Hofmann, Kadlec, Kalabiška (81. Srubek) – Trávník, Havlík – Petržela (46. Juroška), Kim Sun-ping (73. Valenta), Holzer (86. Doski) – Vecheta. Trenér: Svědík.

Zdroj: fcslovacko.cz, fczlin.com