Vrba se raduje z prvního bodu, Baník zachránil Hapala v 90. minutě. Sparta deklasovala Jablonec

Přidat na Seznam.cz

Kdo ví, co by se dělo v ostravském klubu, kdyby dnes Baník zase nevyhrál. Začínala 90. minuta zápasu Ostrava – Hradec Králové a na světelné tabuli svítily dvě nuly. Domácí fanoušci už se pomalu zvedali ze svých sedadel s myšlenkami, že ani ve čtvrtém zápase této sezony jejich miláčci (no, možná použili peprnější slovo…) nezvítězí. Pak se ale děly divy, nejdříve vsítil gól Buchta a po rozehrání ho za několik vteřin napodobil Tanko. Opaření Východočeši tak odjížděli z Moravy bez bodu. A trenér Pavel Hapal se konečně může v klidu vyspat…

„Prohráli jsme sice až v závěru, ale zaslouženě. O tu porážku jsme si řekli hlavně v první půli. Nehráli jsme dobře, nehráli jsme tak aktivně, jak jsme si představovali a přestože jsme měli jednu šanci, soupeř byl výrazně aktivnější a měl tam dvě šance, kdy nás výrazně podržel brankář Bajza,“ řekl objektivně trenér Hradce Králové Josef Weber.

Ostravský kouč mohl být spokojený s tím, jak se mu povedlo střídání. Oba střelci šli totiž na plac až v posledních patnácti minutách zápasu. „Dneska jsme odehráli velice dobrý zápas. V první půli jsme jasně dominovali, dvě stoprocentní šance jsme bohužel neproměnili. Na mužstvu bylo vidět, že chce vyhrát. A to, že to přišlo až na konci, je o to krásnější. Soupeře jsme za celé utkání nepustili do šance,“ řekl spokojený Hapal na tiskové konferenci.

Baník Ostrava – FC Hradec Králové 2:0 (0:0)

Branky: 90.+2 Buchta, 90.+5 Tanko. Rozhodčí: Zaoral. Diváci: 7042.

I Pavel Vrba, trenér Zlína, si stejně jako jeho ostravský kolega mohl oddychnout. Ševci poprvé v této sezoně získali bod. „V prvních třiceti minutách byl Liberec silnější na míči, my jsme se naopak nedostávali do hry. V druhém poločase jsme zase byli kombinačně silnější,“ řekl mimo jiné na tiskové konferenci zlínský trenér.

Liberec má po čtyřech kolech pět bodů, což není na velké vyskakování si. „Dnes to bylo nahoru dolů. Z naší strany byl dobrý aktivní začátek. Šli jsme zaslouženě do vedení, pak jsme bohužel od té hry odstoupili. Kvůli naší špatně výstavbě odzadu se soupeř dostával více do tlaku. O gól jsme si koledovali a nakonec jsme ho, opět ze standardky, dostali. Poté jsme se zase zlepšili a hra se hodně vyrovnala. Podle průběhu si myslím, že bod se spravedlivý,“ podotkl liberecký lodivod Luboš Kozel.

FC Zlín – Slovan Liberec 1:1 (1:1)

Branky: 35. Janetzký – 15. Frýdek. Rozhodčí: Rouček. Diváci: 2738.

Sparta nastoupila do zápasu v Jablonci bez několika opor (Krejčí, Zelený, Haraslín a Kuchta), které šetřila na úterní odvetu 3. předkola Ligy mistrů. Ale vůbec se to na jejím herním pojetí neprojevilo. Možná se Jablonec připravoval na zmiňované hráče a góly zatím padaly z hlav a nohou netradičních střelců. Např. obránce Vitík se během půlhodiny trefil dvakrát. Přidal se k němu věčný náhradník Minchev a sváteční střelci Kairinen a Wiesner. Všichni tři vsítili své branky také v průběhu první půle. Jablonec pak ve druhém poločase jen vsítil čestný gól a s dvěma body zatím prožívá jen z nejhorších začátků svého prvoligového učinkování.

Zdroj: fczlin.com, fcb.cz, fcslovanliberec.cz