Vrátí se ještě někdy Nymburk k basketbalové dominanci? Z Děčína si přivezl vysokou porážku

Přidat na Seznam.cz

Zatímco basketbalistky USK Praha si nadále udržují dlouhodobou dominanci v české nejvyšší soutěži, košíkáři Nymburka se už druhou sezonu nemohou vrátit k létům, kdy opanovali české palubovky. V letošní sezoně zaznamenali Středočeši už pět porážek, tu poslední včera v Děčíně.

Kdyby Nymburk vyhrál, nejenom že by se udržel v čele tabulky před Opavou, ale též by utekl třetímu Děčínu. To se ale nestalo a Opava, která obhajuje titul, je zpět na čele naší nejvyšší soutěže. I díky domácí výhře nad Kolínem 89:82. Duel Děčín – Nymburk také směřoval k napjatému závěru, protože po třech čtvrtinách byl stav 59:58. Jenže poslední dějství se Nymburku vůbec nepovedlo. Jeho hráči zaznamenali pouze osm (!) bodů, zatímco domácím se dařilo proměnit skoro každý nájezd pod koš či trestný hod.

„Dnes jsme měli dobrý vstup do zápasu, také jsme měli správně nastavené hlavy a věřili jsme, že dokážeme Nymburk porazit. Chtěli jsme vyhrát a šli jsme za tím celý zápas. Nezalekli jsme se ničeho a nenechali jsme se ušlapat jejich agresivní hrou. Naopak jsme se jejich hře velmi dobře přizpůsobili a byli jsme také agresivní. To byl základ úspěchu,“ řekl děčínský hráč Matěj Svoboda.

„V první půli jsme nebyli dostatečně dobří a dovolili soupeři odskočit. Pak jsme zařadili vyšší rychlost, zlepšili jsme se, ale chybělo nám i trochu štěstí, když jsme minuli otevřené střely. Soupeř naopak trefil těžké střely, chytil se a zápas dohrával v euforii. My se naopak nechali pohltit frustrací. Chtěl bych ocenit nasazení, které hráči dali do druhé půle, ale potřebujeme mít konzistentní výkon po celých 40 minut a to tam stále není,“ uvedl nymburský kouč Francesco Tabellini.

Nymburští hráči potřebují tento nepovedený zápas rychle hodit za hlavu, protože je v týdnu čeká evropská soutěž. „Když má tým úspěšnost z trestných hodů 50 procent a z trojek 18 procent, tak je to těžké. Zvláště když je naše hra založená na trojkové střelbě. Ale to se může stát a měli bychom najít jinou zbraň, což se dnes nepovedlo. Teď se na to detailně podíváme, ale není čas o tom moc přemýšlet, protože nás čeká důležitý zápas ve FIBA Europe Cupu, který bude jedním z nejdůležitějších ve skupině,“ připomíná Martin Kříž následující zápas s francouzským Gravelines. „Rozhodně do té středy chceme jít úplně jinak. Nemohu říci, že by tam od nás nebylo nasazení, ale dělali jsme chyby v obraně. A když nám to nešlo v útoku, tak právě v obraně jsme to měli zvládnout lépe. V jednu chvíli jsme se dotáhli, a pak tam kvůli dohadům byla dlouhá pauza a od té doby se domácí zas chytli, ale horší bylo, že jsme tam pak zas udělali chyby, které domácím pomohly,“ dodala opora Nymburka.

Středočeši zatím mají v poháru FIBA na svém kontě jednu výhru a jednu prohru, naopak Gravelines už dvakrát vyhrál.

Zdroj: nymburk.basketball, bkdecin.cz