Vrána se dostává do skvělé formy. Pojede na mistrovství světa?

Přidat na Seznam.cz

Největší sportovní událost roku se pomalu blíží. Aspoň tedy pro Čechy (a pro pár dalších zemí – Finsko, Švédsko či Slovensko), kteří vnímají hokejové mistrovství světa jako sportovní vrchol roku. Navíc když se letos nekoná žádný fotbalový šampionát, ani olympijské hry. Hokejoví nadšenci tak už se zaujetím sledují, které týmy v NHL nepostoupí do play-off a zároveň v nich působí čeští hráči.

Týká se to i mužstva ze St. Louis, které ztrácí na postupovou příčku už devět bodů, což se při posledních osmi zápasech těžko podaří dotáhnout. V tom případě by ale byl pro českou reprezentaci k dispozici Jakub Vrána, který by si tak na světovém šampionátu, který se letos koná v Lotyšsku a Finsku, mohl zlepšit náladu po velmi rozpačité sezoně. Jen po dvou odehraných zápasech v této sezoně byl český útočník svým tehdejším zaměstnavatelem Detroitem zařazen kvůli nespecifikovaným potížím do asistenčního programu NHL pro pomoc hráčům v boji se závislostmi.

Poté co se vrátil k „Rudým křídlům“, byl okamžitě odeslán na farmu. Poté už mu Detroit pořádně šanci nedal. A proto tento rodák z Prahy uvítal výměnu do St. Louis, kde mu dávají šanci v prvních dvou formacích i při přesilovkách. A hokejový šikula jim to oplácí v gólech, jako teď v noci, kdy vsítil Vancouveru dvě branky a pomohl tak k vítězství 6:5 v prodloužení.

A čeští fanoušci by si jistě přáli tohoto talentovaného forvarda na MS. Už i z toho důvodu, že je nepravděpodobné, že letos přijedou Davidové Pastrňák s Krejčím, protože jejich Bostonu se velmi daří a očekává se, že „Medvědi“ dojdou v play-off daleko. To samé se může týkat i Martina Nečase s Carolinou, Filipa Chytila z New York Rangers a Ondřeje Paláta z New Yersey. Vrána by tak mohl dostat jednu z vůdčích rolí v týmu a případný úspěch českého výběru by ho definitivně nastartovalo v kariéře, která byla na začátku této sezony nečekaně přeseknuta.

Zdroj: redakce, nhl.com