Vondroušová vstupuje do tenisového ráje. Ve Wimbledonu nenašla přemožitelku

Přidat na Seznam.cz

I kdyby už Markéta Vondroušová nikdy nic nevyhrála, po dnešku se stává v tenisovém světě nesmrtelnou. Ve wimbledonském finále porazila Tunisanku Uns Jabeurovou dvakrát 6:4. Po Petře Kvitové, Janě Novotné a Martině Navrátilové to dokázala jako čtvrtá česká tenistka. Dosud jejím nejlepším počinem v All England Clubu bylo předloňské druhé kolo…

Tunisanka se už vloni dostala do finále, kdy jí byla přemožitelkou Ruska Rybakinová. Ani tentokrát jí nebylo přáno si převzít slavný „talíř“, na českou tenistku nenašla správný recept. „Vlastně ani nevím, jak jsem to dokázala. Tenis je někdy bláznivý,“ smála se na kurtu Vondroušová. „Moc děkuji za podporu všem, kteří tu se mnou byli. Včetně mého manžela, který přiletěl až na finále. Zítra máme rok od svatby, tak to oslavíme všechno dohromady,“ dodala šťastná vítězka.

Její úspěch je mimořádný i z toho důvodů, že se stala první tenistkou v historii, která londýnský turnaj ovládla jako nenasazená hráčka. Třešničkou na wimbledonském dortu je i ta skutečnost, že se poprvé v kariéře podívá do první světové desítky. Za vítězství inkasuje prémii 2,35 milionu liber, což dělá v přepočtu před zdaněním 65 milionů korun.

Pro Vondroušovou je dnešní vítězství samozřejmě dosavadním největším úspěchem v kariéře. Ale i při ohlédnutí se za sebe má na co ráda vzpomínat – finále na Roland Garros v roce 2019 a stříbro z olympijkých her roku 2020.

Zdroj: wtatennis.com , wimbledon.com