Vondroušová pokazila bývalé světové jedničce comeback. Muchová se chystá pomstít kamarádku Plíškovou

Přidat na Seznam.cz

Markéta Vondroušová a Karolína Muchová – dvě české tenistky, které v posledních letech trápilo výrazně zdraví, a proto zatím nejsou na žebříčku, kam je jejich talent přeudurčuje. Ale vypadá to, že se karta obrací, především tedy u Vondroušové, která nedávno vyhrála Wimbledon a formu si přivezla i na turnaj v Montrealu.

Novopečená grandslamová vítězka si ve druhém kole poradila s bývalou světovou jedničkou Caroline Wozniackou ve dvou setech 6:2, 7:5. Třiatřicetiletá Dánka, která se k tenisu kvůli mateřským povinnostem vrátila po třech letech, měla ve druhém setu šanci na zvrat v utkání. Nepříznivý stav 0:3 dokázala otočit na 4:3, ale Vondroušová následně vyhrála své podání a vzápětí soupeřku brejkla. Poté už stačilo si pohlídat vlastní servis. V boji o čtvrtfinále nyní čeká českou tenistku Corri Gauffová. Mimochodem tato Američanka je o 14 let mladší než Wozniacká.

I Muchová zvládla své utkání ve dvou setech. Rumunku Soranu Cirsteaovou porazila 7:5, 6:4. Nyní se Muchová střetne s Polkou Igou Swiatekovou, která se už dlouhé měsíce drží na pozici světové jedničky. Její kvalitní hru poznala na vlastní kůži ve druhém kole Karolína Plíšková (6:7, 2:6).

A do třetice český úspěch, tentokrát v podání Petry Kvitové. Dvojnásobná wimbledonská vítězka měla jako nasazená hráčka v prvním kole volno. Montrealskému publiku se tak ukázala až v polovině týdne, kdy se střetla s Italkou Camilou Giorgiovou. Zpočátku se zdálo, že to bude též zápas na dvě sady, vždyť Kvitová vedla 6:2, 5:4 a 30:0. Jenže Italka zabojovala a druhou sadu otočila ve svůj prospěch. Naší zkušenou hráčku to ale nijak nerozhodilo a ve třetím setu uštědřila soupeřce kanára. V osmifinále se Kvitová střetne s olympijskou šampionkou Belindou Benčičovou ze Švýcarska.

Zdroj: redakce, wtatennis.com