Vondroušová na Turnaji mistryň nedotáhla nadějný první set. Ve druhé sadě dostala kanára…

Přidat na Seznam.cz

Markéta Vondroušová má za sebou premiéru na Turnaji mistryň, která se vyvíjela velmi nadějně, až nakonec skončila tím nejpotupnějším způsobem… Rodačce ze Sokolova přisoudil los v mexickém Cancúnu na úvod světovou dvojku Igu Šwiatekovou.

Česká hráčka začala proti Polce velmi dobře, hned na úvod získala brejk a následně se po vyhraném servisu ujala vedení 2:0. Ještě nedávná světová jednička sice ve čtvrtém gamu srovnala, vzápětí ale ztratila další dva své servisy a Vondroušová měla nadějný náskok 5:2. Jenže Polka přestala dělat tolik nevynucených chyb a čtyřmi gamy za sebou skóre otočila ve svůj prospěch. Vondroušovou to ale nezlomilo a dotáhla první sadu do tie-breaku. Ve zkrácené hře ale dominovala polská hráčka 7:3.

Dominance Šwiatekové ale pokračovala i ve druhém setu a to takovým způsobem, že Vondroušové nadělila kanára! „Od stavu 5:2 se soupeřka zlepšila a nedala mi pak už moc šancí,“ řekla Vondroušová. „Ve druhém setu hrála Iga opravdu fantasticky a bylo těžké s tím něco udělat,“ dodala česká tenistka.

I ve druhém utkání skupiny „zazpíval kanár“. Devatenáctiletá Američanka Coco Gauffová nedala Tunisance Uns Džábirové žádnou šanci a vyhrála 6:0 a 6:1. 

Své zastoupení má český tenis na Turnaji mistryň i ve čtyřhře. Dnes v noci vstoupí v Cancúnu do bojů dvojice Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková, která narazí na německo-ruský pár Laura Siegemundová, Věra Zvonarevová.

Zdroj: redakce, wtatennis.com