Vondroušová je kousek od životního úspěchu. Stane se letošní šampionkou Wimbledonu?

Přidat na Seznam.cz

Když před čtyřmi lety hrála Markéta Vondroušová finále na Roland Garros, tenisoví experti jí předpovídali další velké úspěchy. Jenže zdravotní problémy jí nedovolily dlouho ukázat své kvality. Až letos a zrovna na tom nejslavnějším turnaji roku. Ve Wimbledonu se v sobotu ve finále střetne s Uns Jabeurovou z Tuniska. Stane se rodačka ze Sokolova nesmrtelnou?

V semifinále se 24letá Češka střetla s Ukrajinkou Elinu Svitolinovou. Zápas trval hodnu a čtvrt v poměru dvakrát 6:3. „Byla jsem nervózní po celý zápas,“ řekla Vondroušová v rozhovoru na kurtu. „Minulý rok jsem nehrála šest měsíců kvůli zranění. Nikdy nevíte, jak se vám podaří po tak dlouhé pauze vrátit. Jsem ale vděčná, že tu jsem, jsem zdravá a mohu zase hrát tenis. Teď si určitě na chvíli odpočinu,“ podotkla hráčka I. ČLTK Praha.

Pokud by se Vondroušové povedlo ve finále vyhrát, poskočila by ze 42. místa žebříčku WTA na desátou pozici. Už v tuhle chvíli má minimálně jisté 16. místo. Dosud byla na žebříčku nejvýše právě po pařížském grandslamu a to na 14. příčce. „Nemůžu tomu uvěřit, jsem jen velmi šťastná, že jsem uhrála poslední game. Elina je velká bojovnice a taky skvělý člověk, byl to náročný zápas, jsem hrozně nadšená,“ radovala se před odchodem do šaten Vondroušová.

Pro Jabeurovou je to už druhé wimbledonské finále za sebou, vloni však prohrála v posledním zápase s Ruskou Rybakinovou. Dnes se její cesta do finále nevyvíjela zrovna ideálně. Běloruska Sabalenková už vedla 7:6, 4:2, Tunisanka se však nevzdala a zápas otočila ve svůj prospěch, druhý a třetí set vyhrála 6:4, 6:3. „Mé staré já by ten zápas prohrálo a jelo domů,“ řekla Jabeurová novinářům. „Jsem ráda, že jsem se v tomto utkání udržela, hodně na mé psychice s mentální trenérkou pracujeme. Je potřeba špatnou energii transformovat do té dobré. Bylo to frustrující, ale já jsem prohru v prvním setu přijala a snažila jsem se o to víc,“ dodala spokojená světová hráčka číslo dvě.

Zdroj: wimbledon.com, wtatennis.com