Volejbalové Kladno si hodně slibuje od návratu kapitána reprezentace Adama Zajíčka

Přidat na Seznam.cz

Mezi volejbalové týmy, které se v období mezi minulou a právě se rozbíhající sezonou rozhodly k razantnímu zásahu do trenérského týmu i hráčského kádru, se zařadil také celek Kladna.

Premiérové působení v české extralize absolvuje fancouzský trenér Arnaud Josserand, jehož do Kladna zlákal prezident středočeského klubu a loni ještě sám kouč A-týmu Milan Fortuník. V rozhovoru pro SportDeník.cz přibližuje Fortuník některé novinky, které nastávají na klubové soupisce.

Ilustrační snímek ze září 2023 zachycuje jeden z pohledů na sportovní halu v Kladně.

Z Kladna odešla skupinka cizinců, ale skončili i další hráči. Na druhou stranu máte v týmu nové posily. Jak to vnímáte?

Nastala obrovská obměna. Jsem rád, že se vrací Adam Zajíček z Karlovarska. Jestli nám někdo chyběl, tak to byla výrazná osobnost. A že jí je právě Zajíček, dokazuje takhle zkušený volejbalista v roli kapitána české reprezentace. Má za sebou bohatý program s národním týmem včetně mistrovství Evropy a olympijské kvalifikace. Nevím, zda bude v extralize tzv. rozdílovým hráčem. To vzhledem k jeho pozici blokaře lze těžko říci. Ale je ústřední postavou, která dokáže tým řídit.

Co očekáváte od extraligy?

Každoročně se většina celků zásadním způsobem promění. Takže teď není plně jasné, jak to komu sedne. Někteří hráči se připojili ke svým klubům po mistrovství Evropy a dalších reprezentačních akcích. Navíc do ligy zasáhne spousta cizinců a nedá se odhadovat, v jaké formě budou.

A kam by mohly sahat ambice Kladna?

Věřím, že budeme patřit ke špičce. Je tady silná čtyřka z loňska, tedy Lvi Praha, České Budějovice, Karlovarsko a Dukla Liberec. Myslím, že Kladno a Odolena Voda se pokusí, aby se přední pozice rozšířily na šestku. Samozřejmě se dá předpokládat, že někdo další udělá silnou sestavu a zamotá pořadím. Někomu se podaří nákupy, někomu méně. Vždycky se při tvorbě kádru můžete splést.

Zdroj: autorský článek