Volejbalisty Kladna už vede nový trenér, který byl asistentem u francouzské reprezentace

Přidat na Seznam.cz

Mezi české kluby, které před novou sezonou angažovaly zahraniční trenéry, se zařadil i extraligový volejbalový celek mužů VK Kladno. Dosavadní kouč Milan Fortuník, který je i šéfem kladenského volejbalu, se bude věnovat jen manažerské práci a tým povede z lavičky francouzský odborník Arnaud Josserand.

Fortuník pro SportDeník.cz vysvětlil, co jej přimělo k tomu, aby nabídl práci uznávanému trenérovi z ciziny.

Na ilustračním snímku z počátku září 2023 je sportovní hala v Kladně, která je domovským působištěm extraligového volejbalového klubu.

Jak bylo těžké najít za sebe trenérskou náhradu?

Arnauda Josseranda jsem si vybral proto, že jej znám ze svého působení ve Francii. Hráli jsme tam spolu i proti sobě. Jako trenér byl dlouho na postu asistenta u národního týmu Francie, což mě zaujalo. Absolvoval v této pozici mistrovství Evropy, Světovou ligu, olympiádu v Tokiu apod. Proto bych nikdy nečekal, že by šel z Francie do zahraničí.

Přesto jste ho zlákal na trenérskolu lavičku Kladna! Jak se vám to podařilo?

V průběhu loňského roku, když jsem zjistil, že trénuje ve švýcarském Lausanne, jsem si pořád myslel, že Francii stejně neopustí. Je to tamní patriot. Zajímalo mě, jestli je možné jej zkontaktovat a pozval jsem jej, aby se přijel podívat na můj klub. A zároveň jsme mu nabídl trenérský post u A-družstva. Čím víc jsme diskutovali, tím víc jsem byl přesvědčen, že to vezme.

Co si od působení francouzského experta v české extralize slibujete?

Věřím, že to bude dobrá zkušenost pro všechny. Tedy pro mě jako šéfa klubu, pro celý klub, trenérovy spolupracovníky a samozřejmě hráče. Mají možnost se od něj určitě něco naučit.

Jak probíhá příprava na novou sezonu?

Předně musím říci, že budeme mít hodně obměněný tým, co se týče hráčského kádru. Řada hráčů skončila, ale přišli noví volejbalisté. Z Karlovarska se vrátil kapitán české reprezentace Adam Zajíček, který je momentálně s národním týmem na mistrovství Evropy a pak ještě následuje olympijská kvalifikace.

Zdroj: autorský článek