Volejbalisty Karlovarska opouštějí výrazné opory Zajíček a Wiese

Přidat na Seznam.cz

Zásadní trenérská změna, ale i pohyb v hráčském kádru. Taková je současná situace v elitním českém volejbalovém celku VK Karlovarsko. Jak už klub informoval, nástupcem dosavadního trenéra Jiřího Nováka, který se bude plně věnovat české reprezentaci, je australský kouč Liam Sketcher.

Ze soupisky Karlovarska po nedávno skončené sezoně mizí reprezentační kapitán Adam Zajíček (na archivním snímku), polský smečař Lukasz Wiese a blokař Vojtěch Patočka.

Celá zmíněná trojice zanechala nejen v české extralize, ale i na mezinárodní scéně v dresu Karlovarska výraznou stopu. Společně se podíleli na mistrovských titulech západočeského týmu, jeho účasti v evropských pohárech včetně Ligy mistrů.

Adam Zajíček působil už v Dukle Liberec, potom pět sezon ve VK Kladno, kam se nyní po dvou letech strávených v Karlových Varech vrací.

Po sezoně jsem rozmýšlel tři možnosti – odejít na zahraniční angažmá, nebo setrvat ve Varech, či jít zpátky do Kladna. Nakonec jsem zvolil třetí variantu. A bylo to i splnění předsevzetí, které jsem dal tehdejšímu trenérovi Kladna a nynějšímu prezidentovi klubu Milanu Fortuníkovi, že se do Kladna někdy vrátím,“ vysvětlil Zajíček v těchto intencích na karlovarském webu svoji volbu ohledně nového, či spíše staronového působiště.

Polský smečař Lukasz Wiese strávil v Karlových Varech čtyři a půl sezony.

Samozřejmě si vážím všech úspěchů, jakých jsme dosáhli. Karlovarsko bylo v extralize v posledních letech považováno za favorita a každý se chtěl proti nám vytáhnout, Jsem rád, že jsem tady mohl být,“ svěřil se Wiese rovněž na klubovém webu.

Zkušený borec opouští nejen Karlovarsko, ale i českou extraligu.

Jako nový impuls beru odchod do Rumunska, konkrétně bude mým klubem Steaua Bukurešť,“ upřesnil Wiese.

Vojtěch Patočka by měl i po odchodu z Varů v extralize zůstat.

Karlovarsko mi ukázalo, jak funguje v Česku profesionální volejbal. Od nové štace si slibuji, že budu mít větší herní vytížení,“ uvedl Patočka.

Zdroj: autorský článek