Volejbalisté rozehráli extraligové play off, favority jsou Karlovarsko a Dukla Liberec

Přidat na Seznam.cz

Volejbalová extraliga mužů vstoupila do klíčové fáze soutěže. Po základní části a předkole play off zůstává v boji o titul i další příčky osm nejlepších celků podle dosavadního průběhu sezony. Z nejvýhodnější pozice vstupuje do vyřazovacích bojů tým VK Karlovarsko.

Západočeský klub je obhájcem titulu a ve čtvrtfinálové sérii hraje s VK Brno. Oproti loňsku chybí v karlovarské sestavě čeští reprezentanti Vašina a Indra, kteří po minulé sezoně odešli do zahraničí. A trenéři Jiří Novák s Martinem Kopem museli po ztrátě opor pracovat s obměněným kádrem, do něhož ale zapadli noví cizinci. Takže Karlovarsko si stále udržuje stabilní výkonnost.

Nejvyšší ambice netají ani Dukla Liberec, druhý celek po základní části. V probíhající sezoně severočeský soubor vyhrál už Český pohár, což je pro tým velkou inspirací i pro extraligové play off. Ve čtvrtfinále nastupuje Liberec proti Zlínu.

V Liberci působí řada kvalitních hráčů, z nichž ve spoustě zápasů vyčníval kubánský smečař Diaz Gomez Nivaldo (na snímku první zleva).

Když vyskočí, nikdo na bloku na míč nedosáhne. Jako nahrávač vím, že ho pro naši hru potřebujeme, aby byl na palubovce co nejvíc,“ řekl na Nivaldovou adresu Lukáš Ticháček, kapitán libereckého celku.

Pro soupeře je těžké ho zablokovat. Ve většině zápasů prokázal výbornou formu. Usilovně s ním pracujeme,“ přidal se liberecký trenér Martin Démar.

Jihostroj České Budějovice změnil na podzim trenéra, když tým nyní vede Vojtěch Zach. Pro něj je play off pikantní záležitostí i z toho důvodu, že v letech 2007-2009 získal s Budějovicemi jako hráč tři mistrovské tituly v řadě. Tehdy Jihočechy k těmto triumfům přivedl trenér Petr Brom, který momentálně trénuje Příbram.

Budějovičtí bojují ve čtvrtfinále proti týmu Aero Odolena Voda. Zbývající dvojici tvoří VK Lvi Praha a VK Kladno. Souboje mají charakter derby vzhledem k blízkosti obou měst. Vedení Kladna už před play off oznámilo, že kouč Milan Fortuník po osmi letech na trenérské lavičce u extraligového týmu končí a bude se věnovat především šéfování klubu z pozice jeho prezidenta.

Zdroj: autorský článek