Volejbalisté Karlovarska a Dukly Liberec usilují o extraligový bronz. Každá medaile má hodnotu, tvrdí trenér Jiří Novák

Přidat na Seznam.cz

Další souboje volejbalistů VK Karlovarsko a Dukly Liberec, nejlepších celků po dlouhodobé části extraligy, mají příchuť boje o bronzovou medaili v extralize. Třebaže oba týmy vzhledem k výkonnosti v dosavadním průběhu sezony určitě pomýšlely na nejvyšší mety, „musí“ se spokojit s krátkou sérií o třetí místo.

Začíná se v neděli 23. dubna v Hale míčových sportů v Karlových Varech (na snímku), odveta je na pořadu ve středu 26. dubna v Liberci. Případný třetí zápas by se hrál znovu v Karlových Varech. Bylo by to už rozhodující střetnutí, protože podle rozpisu soutěže se hraje jen na dvě vítězství.

Pro Karlovarsko znamená aktuální situace v extralize oproti loňsku absenci ve finále. Tudíž už hráči nemají šanci na obhajobu mistrovského titulu, díky čemuž si klub z lázeňského města zahrál Ligu mistrů.

Bezprostředně po semifinálovém vyřazení od Lvů Praha zavládlo v našem táboře zklamání, což zřejmě platí i o libereckém celku po jeho nezdaru proti Českým Budějovicím. Ale sezona ještě neskončila, každá medaile má svou hodnotu,“ přemítal karlovarský trenér Jiří Novák na klubovém webu.

Západočeský tým má velkou motivaci i z toho pohledu, že se pokusí Dukle Liberec oplatit porážku z finále Českého poháru. V něm bralo Karlovarsko pomyslné stříbro a v té době neskrývalo ambice na extraligové zlato.

Teď se soustředíme jen na nejbližší zápas. Na soupeře jsme čekali až do poslední chvíle semifinálové série mezi Libercem a Českými Budějovicemi. Bylo to vyrovnané a ani mě nepřekvapuje, že Jihočeši jdou do finále a na nás vyšel Liberec. Mohlo to být klidně i opačně,“ mínil Jiří Novák.

Dukla Liberec po zisku pohárové trofeje chtěla usilovat i o extraligový triumf, ale nepovedlo se jí správně načasovat formu na vrchol ligy.

Samozřejmě to zamrzí. Nepostoupit do finále jen kvůli maličkostem a detailům je nepříjemné, ale musíme brát realitu a zabojovat o bronz,“ svěřil se dlouholetý asistent libereckých trenérů Vladan Merta pro média.

Zdroj: autorský článek