Volejbalisté Českých Budějovic začnou finálovou sérii extraligy v domácí hale

Přidat na Seznam.cz

Volejbalisté Jihostroje České Budějovice i jejich příznivci jsou v euforii. Po strhující pětizápasové semifinálové sérii s Duklou Liberec postoupili do finále extraligového play-off. Odstartují jej už v pondělí 24. dubna v domácí sportovní hale (na snímku) proti druhému finalistovi – týmu VK Lvi Praha.

Jihočeský celek přitom vstupoval do play-off ze třetího místa po základní části, což už předem znamenalo, že případný pátý duel semifinále by musel sehrát na palubovce soupeře. A to se také stalo. Byť měla Dukla Liberec výhodu domácího prostředí jako lépe postavený tým po základní části, nakonec se v Liberci radovali Budějovičtí po vítězství 3:2 a tímto poměrem skončila i celá série.

Hodně vypjatý boj o finále prožíval budějovický trenér Vojtěch Zach.

Bylo to hodně o emocích. Kdo je udržel více na uzdě, ten zvládl koncovky setů. Někteří naši mladí hráči takovou situaci poznávali na hřišti poprvé a nebylo to pro ně jednoduché,“ líčil trenér Vojtěch Zach pro média a na klubovém webu.

Zároveň moc děkuji našim fanouškům, kteří do Liberce přijeli. Úspěch v semifinále je pro ně nejlepší pozvánkou na finále, v němž budeme jejich přízeň potřebovat,“ uvažoval Zach.

Spoustu skvělých bitev v minulosti absolvoval budějovický kapitán Martin Kryštof. Přesto měl pro semifinálovou partii jen slova superlativ.

Neuvěřitelné vyvrcholení nádherné série. V tie-breaku jsme ukázali sílu. O únavě ani nevíme, finále je obrovským impulzem,“ mínil volejbalista, který patří k nejzkušenějších hráčům v celé extralize.

Zatímco finále obstarají celky Jihostroje České Budějovice a VL Lvi Praha, o bronz si to rozdají VK Karlovarsko a Dukla Liberec. Paradoxem je, že se finále obejde bez dvou nejlepších týmů po dlouhodobé fázi sezony. Ale i ve volejbale se dá použít okřídlené sportovní rčení, že play-off je úplně jinou soutěží než předchozí základní část.

zdroj: autorský článek