Volejbal: Lvi Praha narazí v play off Ligy mistrů na Las Palmas

Přidat na Seznam.cz

Na vlně euforie se vezou volejbalisté VK Lvi Praha, lídr extraligy. Není divu, zatím mají na svém kontě v probíhající sezoně jen úspěchy. Událostí pro celý český volejbal je postup českého šampiona do play-off o účast ve čtvrtfinále Ligy mistrů.

Ilustrační snímek je z jednoho extraligového zápasu Lvů Praha v lednu 2024.

Český mistr už zná svého soupeře pro další fázi Ligy mistrů. Je to španělský tým Guaguas Las Palmas z Kanárských ostrovů. Zajímavostí je, že tento tým startoval v České republice už v polovině ledna, kdy rovněž v rámci Ligy mistrů hrál v Českých Budějovicích. Bylo to v základní skupině, z níž španělský celek postoupil právě do play-off proti Lvům Praha.

Pražský klub sbírá zkušenosti z volejbalové Evropy. V základní skupině Ligy mistrů se poměřil s celky z Itálie, Belgie a Rumunska.

Lídrem a vítězem skupiny byla Civitanova. Do okamžiku, než s nimi začnete hrát vyrovnanou partii, tak cítíte z italské strany určitou nadřazenost. Ale když ukážete, že jste schopni jim vzdorovat, začnou vás brát jako rovnocenného partnera,“ nabídl svoje poznatky z evropské scény Miloš Kočka, ředitel pražského klubu, manažer týmu a vedoucí družstva, při rozhovoru pro SportDeník.cz.

S belgickým Maaseikem jsme měli rovnocenné vztahy. Bylo fajn, že jsme dokázali porazit i rumunské Galati. Předvedli jsme, že i my máme nějaké jméno a sportovní sílu,“ kvitoval Kočka tažení českého mistra.

Pražští Lvi působí na mezinárodním poli nejen v této sezoně, ale poznali evropský volejbal i v předešlém období.

Nasnadě je tedy otázka, jaké volejbalové prostředí se zástupcům klubu nejvíc líbilo?

Byli jsme už na vícero místech. A všímali jsme si také sportovního zázemí. Za mě stavím nejvýš francouzský Chaumont, první tým tamní ligy. Hala, prostředí, nádhera. Až spadne brada. Totéž platí o turecké Ankaře, kde jsme hráli loňský pohár. Něco, co se jen tak nevidí – zázemí, rehabilitace na obrovské úrovni. V Istanbulu jsme ale nehráli, možná je to tam standard,“ dodal Miloš Kočka.

Zdroj: autorský článek