Vítkovice jsou nespokojené se začátkem sezony. Z Finska si přivedly svého odchovance Patrika Zdráhala

Přidat na Seznam.cz

Vítkovičtí hokejisté si po mizerném vstupu do extraligy spravili ve středu chuť v Lize mistrů vítězstvím nad švýcarským Bielem (4:3 po prodloužení). Vedení klubu však tato výhra nad těžkým soupeřem neukolébala a přivedlo zajímavou posilu z Finska Patrika Zdráhala. Tento vítkovický odchovanec předčasně ukončil své angažmá ve švédském klubu Lulea a vrátil se do Česka. V minulých třech sezonách nastupoval v litvínovském dresu, kde vždy dokázal vsítit během sezony více jak deset branek.

Právě ofenzíva hodně trápí ostravský klub (i když ani defenzíva v čele s gólmanem Machovským není žádná hitparáda…), a proto ve Vítkovicích věří, že Zdráhalovy góly nakopnou tým k lepším výsledkům. „Od chvíle, kdy vyšla najevo informace, že Patrik Zdráhal končí ve Švédsku, jsme začali intenzivně pracovat na tom, aby se vrátil k nám domů. Patrik byl a je výborný hokejista, který navíc v posledních letech posbíral řadu zkušeností. Já osobně i všichni v klubu máme velkou radost, že se Patrik rozhodl pro nás a věříme, že se stane jedním z lídrů a klíčových článků našeho mužstva. Za sebe i za klub přeji Patrikovi, ať se mu u nás co nejvíce daří a samozřejmě také, ať se mu vyhýbají zranění,“ uvedl ředitel Vítkovic Roman Šimíček.

Zdráhal získal s Vítkovicemi v dorosteneckých letech zlatou medaili a v juniorech mu na krk pověsili extraligový bronz. Vedle zmiňovaného Litvínova si 28letý útočník zahrál i rok v Plzni. Jsem rád, že jsem doma. Vítkovice jsou můj mateřský klub a já mám velkou radost, že jsem se sem mohl vrátit. Po mém konci ve Švédsku se mi osobně ozval majitel klubu pan Aleš Pavlík a napřímo jsme řešili možnost mého návratu do Vítkovic. Bylo evidentní, že o mě hodně stojí, což rozhodlo o tom, že jsem zpátky tady doma. Moc se těším, až si zase zahraju za Vítkovice,“ řekl nadšeně pro klubový web Patrik Zdráhal.

V pátečním utkání proti Liberci ještě nová posila nenastoupila, ale v nedělním zápase s Kometou Brno už nebude chybět. „Takového hráče jsme si jednoduše nemohli nechat utéct. Věřím, že se mu u nás bude dařit a že i díky jeho pomoci se Vítkovice vrátí na úspěšnou vlnu,“ dodal majitel HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík.

Zdroj: redakce, hc-vitkovice.cz