Vítěznou sérii Manchesteru City ukončil Brighton a postoupil do Evropské ligy

Přidat na Seznam.cz

Dvanáctizápasová vítězná série mistrovského Manchesteru City v Premier League skončila, když ve středu remizoval 1:1 na hřišti šestého Brightonu, uvedl webový portál Supersport.

City, kteří o víkendu získali pátý titul v posledních šesti sezónách, postrádali svou obvyklou intenzitu, ale ujali se vedení, když se ve 25. minutě prosadil Phil Foden.

Brighton se kvalifikoval do Evropské ligy v příští sezóně, což je jeho první vstup do Evropy a ukázal, proč se mu to podařilo díky živému fotbalu. Julio Enciso ve 38. minutě vyrovnal za hosty úžasným dalekonosným pokusem, ale další regulérní góly už nepadly.

Pak před poločasem neplatila kvůli ofsajdu trefa domácího Dannyho Welbecka, v závěru pak rozhodčí odvolal branku kanonýra Erlinga Haalanda kvůli jeho předchozímu faulu.

Bylo to poprvé od února, kdy City ztratilo body, a s jedním ligovým zápasem, který se odehraje v neděli v Brentfordu, má 89 bodů, o osm více než Arsenal. Brighton jich má 62.

Zdroj: nasdaq.com, dailymail.co.uk, Supersport, redakce