Vindahl dostal pět branek, přesto mu Sparta nabídla víceletý kontrakt

Přidat na Seznam.cz

Zachytat si proti fotbalistům Liverpoolu je snem mnoha gólmanů. Někdy se ale ten sen promění v noční můru. Možná takové pocity měl při čtvrtečním zápase Evropské ligy sparťanský gólman Peter Vindahl, který musel pětkrát při zápase Evropské ligy vytahovat míč ze své sítě. Ale ani tento gólový příděl neovlivnil rozhodnutí sparťanského vedení s dánským gólmanem podepsat víceletý kontrakt.

Vindahl přišel do Sparty vloni v létě v rámci hostování z nizozemského AZ Alkmaar. Sparta nyní na 26letého brankáře uplatnila opci. „Mám velkou radost, že mě Sparta chce a že se nám povedlo přestup dotáhnout. Jsem šťastný, že tu mohu být na trvalo a věřím, že společně dosáhneme velkých věcí,“ řekl dánský brankář po podpisu.

Rodák z Helsingøru dosud nastoupil do 34 soutěžních zápasů, v kterých si připsal 12 čistých kont. Další si může připsat tuto neděli v Plzni. „Je příjemné vědět, že Praha na nějaký čas zůstane mým domovem. Musím ale říct, že se tu cítím jako doma už od prvního dne. Kluci mě hned vzali mezi sebe. Od začátku jsem součástí jedné velké rodiny a neočekávám, že by se v tomto ohledu mělo něco měnit. Jsem opravdu šťastný.“

Po Lukáši Haraslínovi, Veljku Birmančevičovi a Asgeru Sørensenovi (všichni podepsali nové smlouvy v minulých týdnech) tak Sparta počítá do budoucna i s dalším důležitým „stavebním kamenem“ základní sestavy. Naopak je možné že v létě odejdou Ladislav Krejčí a Jan Kuchta, o které byl eminentní zájem už vloni v létě.

Zdroj: redakce, sparta.cz