Viktoria Žižkov má posily z první ligy: nový manažer Pavel Hoftych přivedl trenéra Marka Nikla z Českých Budějovic

Přidat na Seznam.cz

Kámen na kameni nezůstává na začátku zimní přípravy ve fotbalové Viktorii Žižkov. Druholigový celek z Prahy půjde do jarní sezony s novým manažerem i trenérem.

Ilustrační snímek je z fotbalového stadionu Viktorie Žižkov (2023).

Když před pár dny skončil v Mladé Boleslavi Pavel Hoftych na manažerském postu a zamířil do Viktorie Žižkov, spekulovalo se, koho se mu se mu podaří získat na uvolněné místo trenéra po odvolaném Michalu Horňákovi. A volba padla na Marka Nikla, který v listopadu za nejasných okolností skončil na lavičce prvoligového Dynama České Budějovice.

Hoftych je známou fotbalovou osobností v české i slovenské lize. Jako trenér vedl mj. Zlín, Bohemians Praha 1905, slovenský Spartak Trnava, Slovan Liberec a Mladou Boleslav. Jako funkcionář byl v roli generálního manažera u titulu Spartaku Trnava ve slovenské lize. A má za sebou i půlroční angažmá sportovního manažera v Mladé Boleslavi, kde k 1. lednu 2024 skončil stejně jako hlavní trenér Marek Kulič s asistentem Pavlem Medynským.

Nedávno odvolaný trenér Michal Horňák působil ve Viktorii Žižkov jen rok. Do klubu přišel poté, co byl v lednu 2023 odvolán od béčka pražské Sparty ve druhé lize. Přešel do tehdy třetiligového Žižkova a postoupil s ním do druhé ligy. Jenže po podzimu byl odvolán i ze žižkovské lavičky.

Nastupující trenér Marek Nikl je bývalým hráčem pražských Bohemians, podstatnou část kariéry ale strávil v německém Norimberku, kde si vydobyl velmi dobré renomé.

S trenérskou prací začal Nikl v druholigové Příbrami, kde vytvořil rovnocennou dvojici s Tomášem Zápotočným. V prosinci 2022 se oba rozhodli odejít do Dynama České Budějovice. Jejich společné angažmá trvalo jen jedenáct měsíců, protože na jihu Čech nejprve skončil Nikl a krátce po něm i Zápotočný.

Nikl ale bez trenérské praxe dlouho nezůstal, protože zamířil do Viktorie Žižkov.

Manažer Hoftych si jeho příchod na klubovém webu pochvaluje: „Marka jsem vedl v Bohemce jako trenér tři roky, byl to vždycky dříč a tahoun mužstva.“

zdroj: autorský článek