Viktoria Plzeň myslí na budoucnost. Pojistila si gólmana, který už si zachytal za Bayern Mnichov

Přidat na Seznam.cz

Plzeňská Viktorka pustila v zimě do pražské Slavie dlouholetou brankářskou oporu Jindřicha Staňka. Nijak to však Západočechům na tomto postu neublížilo. Do branky si v jarních odvetách stoupl Martin Jedlička, který svými výkony udržuje Plzeň na třetí příčce. A to ještě mají Plzeňané v záloze mladého Viktora Baiera, kterému se předvídá velká budoucnost. I proto s ním západočeský klub dnes podepsal smlouvu až do roku 2027.

O talentu Baiera se ví, i proto si ho vloni „vypůjčil“ slavný Bayern Mnichov. Devatenáctiletý gólman odletěl s výběrem dalších nadějí v hledáčku mnichovského velkoklubu na necelé dva týdny na argentinské soustředění do Buenos Aires. Získané zkušenosti pak mohl prodat na podzim ve třech zápasech Konferenční ligy, kdy výrazně pomohl Plzni k výhrám. „Tyto zápasy pro mě byly neuvěřitelným zážitkem. A doufám, že jich společně ještě zažijeme co nejvíce,“ řekl Baier k těmto zápasům a dodal: „Tím, že mohu nosit dres Viktorky, se mi plní velký sen a strašně si toho vážím. Každý den je pro mě obrovská zkušenost, snažím se neustále učit a zlepšovat,“ uvedl rodák z Příbrami po podpisu smlouvy.

Baier však nebyl jediný, kdo dnes v plzeňském klubu podepsal nový kontrakt. Viktorka se na dlouhodobější spolupráci dohodla i s osmnáctiletým obráncem Janem Paluskou. „Když jsem byl v klubové akademii, přesně o tomhle jsem snil. Chtěl jsem jednou obléknout hlavní dres Viktorky a vyběhnout v něm před skvělé fanoušky. Vážím si toho a jsem za tuto šanci vděčný,“ řekl Paluska, který na podzim už též nastoupil v evropském poháru.

Oba hráči mají obrovský potenciál a kvality, které prokázali tím, že si dokázali vybojovat pevné místo v našem kádru, na podzim na sebe upozornili například i v základní skupině Evropské konferenční ligy, patří do reprezentačního výběru do 19 let. Navíc u obou vidíme obrovskou chuť na sobě neustále pracovat a posouvat se,“ řekl sportovní ředitel Plzně Daniel Kolář.

Zdroj: redakce, fcviktoria.cz