Viktor Pešta končí v Oktagonu. Co bude dál?

Přidat na Seznam.cz

O osudu šampiona polotěžké váhy přední domácí MMA organizace Oktagon se v posledních měsících hodně spekulovalo. Po neshodách s vedením je již nyní jasné, že Viktor Pešta z Oktagonu odchází a míří do zámořské Professional Fighters League (PFL).

Viktor Pešta, který dříve působil dokonce v UFC, se v roce 2019 vrátil zpět na domácí scénu pod taktovkou Oktagon MMA. V Oktagonu nastoupil ke čtyřem zápasům a v září 2021 pak dostal příležitost zabojovat o titul v polotěžké váze. Protivníkem v titulovém zápase mu byl německý „Terminátor“ Stephan Puetz. Toho dokázal udolat na TKO ve třetím kole, kdy lékař kvůli tržné ráně zápas zastavil a Pešta tak získal pás šampiona organizace.

Na konci roku pak nastala zvláštní situace, kdy Oktagon promoval odvetu titulové bitvy s Puetzem. Šampion Pešta ale reagoval překvapeně, protože údajně o zápase nevěděl. „Koukám, že mám naplánovanou odvetu?“ napsal.

Poté proběhla série výměn názorů mezi ním a promotérem Oktagonu Ondřejem Novotným a bojovník neskrýval zklamání z přístupu svého zaměstnavatele. To nakonec vyústilo až ve stáhnutí promované akce a nyní už víme, že Viktor nakonec v organizaci pokračovat nebude.

“Nabídku na smlouvu zvažoval dlouhé měsíce. Ve všem jsme mu vyšli vstříc, ale nakonec se rozhodl pro PFL“, sdělil webu Fight Club News majitel Oktagonu Ondřej Novotný, který se snažil Viktora v organizaci udržet. Samotný Pešta se k situaci ještě nevyjádřil.

Professional Fighters League je jednou z nejlepších amerických MMA organizací, která vyniká zejména turnajovým řazením zápasů o celkovou výhru v hodnotě jeden milion amerických dolarů.

Ochuzena bude o Peštův odchod zejména domácí scéna, která tak přišla o atraktivního zápasníka s bohatými zkušenostmi. Na jeho souboj s Karlosem Vémolou, s kterým se v minulosti často v médiích popichovali, tak s největší pravděpodobností nedojde.

Zdroj: fightclubnews.cz