Veselý umí první kola Wimbledonu, s Kordou se nemazlil. Dál jde i Kvitová

Přidat na Seznam.cz

Jiří Veselý neprožívá kariéru, jak si jistě vysnil a jakou mu předpověděli tenisoví experti. V roce 2013 jej ATP vyhlásila „Hvězdou zítřka“. Cena náleží hráči ve věkové kategorii do 21 let, který během sezóny pronikl do první světové stovky, jak je napsáno na Wikipedii. Bohužel maximem se pro Veselého stala 35. příčka a to před osmi lety. Od té doby sem tam zazáří, vyhraje nečekaně velký turnaj či porazí světového hráče (dvakrát porazil Djokoviče), ale následně to nedokáže potvrdit. Ani na grandlamech to nikdy nebyla velká sláva, maximum je čtvrté kolo ve Wimbledonu v letech 2016 a 2018. Navíc ho často trápí zranění, letos se vrátil po osmiměsíční pauze...

Veselému se sice podařilo osmkrát postoupit z prvního kola ve Wimbledonu, pro letošek se však počítalo s tím, že tuto sérii přeruší. Tedy přesněji, že mu sérii přeruší Sebastian Korda, který si jako 22. nasazený měl s Veselým poradit. Jenže rodák z Příbrami na prognózy nedbal a se synem slavného otce (Petr Kroda je bývalý český reprezentant a vítěz Australian open 1998) si poradil ve čtyřech setech 7:6, 4:6, 6:2 a 6:3.

Veselý se mohl spolehnout především na svou největší zbraň – servis. Kordovi nasázel 23 es a navíc si pochvaloval svou fyzičku. „Až do třetího setu jsme výměny skoro nehráli. S přibývajícími nervy už ale první servis tak nešel a byly delší výměny. Pozitivní je, že v nich jsem dokázal držet krok. Fyzicky se cítím lépe a vyběhal jsem spoustu věcí. Postupně si vše začíná sedat. Chci si to tady hlavně užívat,“ podotkl Veselý na tiskové konferenci.

Ve druhém kole se střetne buď s Australanem Christopherem O’Connellem, nebo Srbem Hamadem Medjedovičem. Zatím to spíše vypadá na prvně jmenovaného, protože vede na sety 2:0, poté však utkání přerušil déšť.

I Petra Kvitová nemohla kvůli počasí odehrát svůj zápas podle původního rozpisu, ale musela čekat na druhý den. Nijak jí to však nerozhodilo a Italku Jasmine Paoliniovou porazila 6:4, 6:7, 6:1. I ona ještě musí na příští soupeřku čekat, utkání Sasnovičová (Běl) – Parrizas-Diazová bylo za stavu 1:0 na sety přerušeno. Podle předpovědi počasí by však už wimbledonský turnaj měl v následujících dnech proběhnout bez přerušování.

Zdroj: redakce, wimbledon.com