Veselý opět zařídil Barceloně euroligovou výhru a už je historicky čtvrtým nejlepším v doskakování

Přidat na Seznam.cz

Po předloňském rozpačitém domácím evropském šampionátu, který se českým basketbalistům nepovedl podle představ (skončili už v osmifinále), lehce zájem v Česku o tento světový sport opadl. Ale to jenom na reprezentační úrovni. V klubových sférách se pořád na vrcholu drží Tomáš Satoranský a Jan Veselý, kteří drží Barcelonu v popředí španělské ligy, ale i Euroligy.

V nejprestižnější klubové evropské soutěži zaznamenala Barcelona během dvou dnů dvě vítězství nad dalšími španělskými kluby. A velkou zásluhu na tom měl především Veselý, který se v obou zápasech stal nejlepším střelcem. Proti Realu Madrid, který je lídrem Euroligy, nastřílel 27 bodů, s Baskonií si připsal o čtyři méně.

FC Barcelona – Real Madrid 83:78 (Veselý 27 bodů, 4 doskoky, Satoranský 2 body, 6 doskoků)

FC Barcelona – Baskonia 89:85 (Veselý 23 bodů, 4 doskoky, 1 asistence, Satoranský 10 bodů, 9 doskoků, 2 asistence)

Tato vítězství znamenají pro katalánský klub, že se v tabulce drží za druhou Boloňou a vedoucím Madridem. „Ve druhém poločase jsme nehráli, co jsme chtěli. Naštěstí jsme to otočili ve čtvrté čtvrtině, znovu jsme se začali soustředit, a díky tomu vyhráli,“ řekl Veselý po zápase s Baskonií a dodal skromně: „Byl to týmový výkon, není to o jednom hráči. Já jsem rád, že jsme vyhráli.

Čtyři doskoky v zápase s Baskonií znamená i tu skutečnost, že se Veselý dostal na 4. místo historických tabulek v doskocích v rámci Euroligy.

Ve španělské lize je Barcelona také na třetím místě. Opět vede Real, druhá je Unicaja.

Zdroj: redakce, fcbarcelona.com