Verstappen dostal náhradu za rozbitý pohár

Přidat na Seznam.cz

Neopatrné slavení jezdce McLarenu Lando Norrise zapříčinilo pád a rozbití trofeje pro vítěze Velké ceny Maďarska, Maxe Verstappena. O několik týdnů později se Nizozemec může těšit z nové trofeje, uvedl deník Spiegel.

Mistr světa formule 1 Max Verstappen obdržel náhradu za rozbitou trofej pro vítěze z Velké ceny Maďarska. Nizozemec v úterý na svém kanálu na Instagramu zveřejnil fotografii, na níž je s novou trofejí a Britem Lando Norrisem. Jezdec McLarenu Norris na konci července při Velké ceně u Budapešti srazil Verstappenovu drahou porcelánovou trofej z nejvyššího stupně vítězů tím, že příliš prudce slavil se svou lahví šampaňského. Trofej se přitom rozbila.

„Je to opravené,“ napsal k fotografii jezdec Red Bullu Verstappen. Na rozdíl od jiných trofejí bylo těžké sehnat rychlou náhradu. Kus se musel vyrobit od základu v porcelánové manufaktuře. Společnost zveřejnila video složitého výrobního procesu, který si vyžádal spoustu ruční práce při zdobení.

„Nebyl to můj záměr, příště si dám větší pozor,“ řekl Norris svému neštěstí. ,,Vím, jak moc tato trofej pro Maďary znamená, tato umělecká díla jsou součástí jejich kultury. Také jsem se Maxovi omluvil.“

Zdroj: spiegel.de